Žaliojo Kyšulio salos – puikus pasirinkimas trokštantiems naujų potyrių, lankant egzotiškus kraštus. Tai neapsakomo grožio salų valstybė Atlanto vandenyne, keliautojus kerinti nuostabiais smėlio paplūdimiais (juose galite sutikti vietinių gyventojų – vėžlių), skaidriu vandenynu ir puikiu vasarišku oru visus metus! Poilsis Žaliąjame Kyšulyje – puikus pasirinkimas vandens sporto mėgėjams: čia Jūsų laukia nardymas prie koralinių rifų, bangų skrodimas banglentėmis, burlenčių, jėgos aitvarų sportas ir kitos veiklos. Dievinantiems laukinę gamtą čia taip pat patiks: vulkanai Fogo saloje, Santiago kalnai ir slėniai, o kur dar Boavista kopos, savo išavizda primenančios garsiąją Sacharos dykumą.

Bendra informacija:

  • Žaliojo kyšulio salų sostinė yra Praia
  • Populiacija - 500 000
  • Oficiali kalba – portugalų
  • Valiuta – Escudo (cve) (110.265 = 1 euras)
  • Renkamas pagalvės mokestis (nuo 16 m.). 220 CVE (apie 2 Eur/dienai. Mokama viešbutyje.
  • Kainos: mineralinis vanduo 1.5 l – apie 120 CVE, alus – 90 CVE, duona – 20 CVE.
  • Viza: Lietuvos piliečiams reikia vizos. Įskaičiuota į paketo kainą (40 Eur). Turistas ją gauna atvykęs į šalį.
  • Skrydžio trukmė 9 h. Skrenda į Sal.

Lauktuvės. Romo rekomenduojame paragauti romo vietoje, taip pat jį galite ir parsivežti, mat čia gilios gamybos ir kultūros tradicijos.

Turgeliuose gausus įvairiausių prieskonių asortimentas.

Salose yra daug medį apdirbančių menininkų, kurie gamina senovinius medinius talismanus, statulėles ir kitus dirbinius.

Darbo laikas. Bankai dirba nuo 8 iki 15 val. nuo pirmadienio iki penktadienio. Pinigus išsikeisti taip pat galima tarptautiniuose oro uostuose ir miestuose veikiančiose valiutos keityklose. Eurais Žaliajame Kyšulyje atsiskaitysite tik Druskos ir Bua Vistos salose, tačiau ir čia grąža greičiausiai bus duota vietos valiuta – eskudais. Parduotuvės Žaliajame Kyšulyje dirba pirmadienį–šeštadienį nuo 8 iki 12 val. ir nuo 15 iki 19 val.

Arbatpinigiai. Arbatpinigiai ypač mėgstami, jais įprasta įvertinti aptarnavimą. Griežtesnių taisyklių, kokią sumą reikėtų palikti, nėra, bet 10 proc. paprastai yra priimtina suma personalui. Beje, restoranuose ir kavinėse padavėjai dažnai arbatpinigius pasidalija su virtuvės darbuotojais. Jei yra galimybė, arbatpinigių geriau palikti vietos valiuta, o ne eurais.

Transportas. Žaliojo Kyšulio salos ne itin didelės, tad keliaujant jose labai praverčia reguliariai kursuojantis vietos transportas (mikroautobusai), taip pat daug pamatysite keliaudami išsinuomotais dviračiais ar automobiliais. Tačiau kelionės tarp salų dėl skiriančio atstumo yra sudėtingesnės, tad jas verta suplanuoti iš anksto.