Skrydžio trukmė: apie 3 val. (iš Vašuvos oro uosto)
Laiko skirtumas: GMT + 2 (nesiskiria nuo lietuvos laiko)
Geriausias laikas atostogauti: ištisus metus.
Tunise sakoma: jei nepabuvojai Sacharoje, tai nesusipažinai su šia šalimi. Sacharoje pajusite tikrą Afrikos smėlėtųjų platybių dvelksmą,susipažinsite su oazių gyventojų buitimi, gyvenimo būdu. Būtina aplankyti du miestus - sostinę Tunisą ir Kartaginą. Matmata - vietovė pietinėje Tuniso dalyje, kur turistus žavi dykuma ir Atlaso priekalnės. Čia berberai iki šiol gyvena urvuose troglodituose.
Išskirtiniai šalies bruožai
Tunisas - egzotiška šalis, pasižyminti maurų (šiaurės Afrikos arabų musulmonų) kultūros ypatumais. Visi Tuniso vyrai privalo atitarnauti armijoje ir nešiotis su savimi tai patvirtinančius dokumentus. Kitu atveju tiesiai iš gatvės gali pakliūti į armiją. Gerbiant musulmoniškus papročius, geriau įkyriai nespoksoti į moteris su čadromis, nevalgyti gatvėje, viešose vietose negerti alkoholinių gėrimų. Vis dėlto Tunisas yra gana europietiškas kraštas, žmonės čia nėra taip suvaržyti taisyklių kaip kituose musulmoniškuose kraštuose, daugelis rengiasi europietiškais drabužiais. Buvusio Tuniso prezidento Habibo Burgibos reformų dėka moterys turi lygias teises su vyrais. Tunisas - vienintelė arabų pasaulio valstybė, kurioje įstatymai draudžia poligamiją.
Viešbučių specifika
Viešbučių klasifikacija Tunise yra kitokia nei Europoje, t. y. viešbučiai yra truputį žemesnės kategorijos, lyginant su Europoje galiojančiais kategorijų standartais. Tuniso viešbučių nereikėtų lyginti su viešbučiais Europoje, Turkijoje ar Egipte. Dažnai jie yra senos statybos, tik kai kurie renovuoti. Pastaraisiais metais šalyje vis daugiau ir dažniau investuojama į viešbučių renovaciją, atstatymą. Dauguma Tuniso viešbučių yra įsikūrę šalia puikaus balto smėlio paplūdimio. Čia itin populiarūs sveikatingumo ir jūros terapijos centrai, kurie įrengti arba pačiuose viešbučiuose, arba netoli jų. Viešbučių teritorijos dažniausiai yra apsuptos gražaus sodo. Populiarūs viešbučių kompleksai, kai 2 - 3 viešbučiai dalinasi bendra erdvia teritorija ir siūlo įvairių pramogų. Oro kondicionieriai viešbučių kambariuose dažniausiai yra centriniai, jie veikia periodiškai, viešbučio administracijos nustatytomis valandomis. Dažniausiai oro kondicionieriai veikia nuo birželio iki rugsėjo mėnesio.
Tautos būdo bruožai. Tunisiečiai mieli, linkę bendrauti. Gatvėse dažnai užkalbina, nusišypso. Prekeiviai jus vilios užsukti į parduotuves, o kartais, jei nieko nepirksite, gali užpykę apibarti.Tunisas - šalis, kur pajusite arabų ir prancūzų kultūros ypatumus. Kartais jausitės esantys Europoje, o kartais susidursite su arabiškų šalių specifika - į akis gali kristi už prabangių viešbučių teritorijų besimėtančios šiukšlės ar neprognozuojamas vietinių gyventojų vairavimo stilius. Nežiūrint kai kurių europiečių akims neįprastų dalykų, šalyje sužavi ir užburia lėtas gyvenimo tempas ir mokėjimas džiaugtis gyvenimu. Iš Tuniso galite parsivežti ir kasdieniame gyvenime pritaikyti puikų posakį: „greičiau negu greitai nieko nepadarysi“. Tunisiečiai gerbia ir puoselėja šeimą, tradicijas. Pasodinti alyvmedį - kiekvieno šalies gyventojo garbės reikalas. Keliaujant po šalį galima pamatyti visą alyvmedžių genealogiją - nuo mažų lepių medelių iki iš kietos medienos išdrožtų būgnų, kurie čia vadinami „darbuka“, ir medžio anglies - gyvybiškai būtino produkto, norint pagaminti daugybę tunisietiškų patiekalų. Tunisiečiai net turtą skaičiuoja alyvmedžiais.
Ką verta išbandyti šalyje
Tunise turistus ypač vilioja nebrangios vandens pramogos paplūdimyje. Verta aplankyti miestų medinas - miestų centrus, senamiesčius su siauromis gatvelėmis,viliojančius turgaus kvapais, egzotiškų suvenyrų gausa, spalvomis ir įvairove. Dėmesio verti ir folkloriniai vakarai. Kaip ir kiekvienoje arabų šalyje, vietos kavinukėse vertėtų parūkyti vandens pypkę. Turistai mielai lankosi berberų gyvenvietėse netoli Matmatos. Tunisas - puiki vieta golfo mėgėjams. Šalyje ištisus metus veikia 6 golfo aikštynai. „Karthage Golf course“ aikštynas La Sukroje (10 km nuo Tuniso miesto) įkurtas nuostabioje aplinkoje tarp eukaliptų, pušų, palmių ir alyvmedžių. Jo ilgis - 4432 m. „Hammamet Golf course - Jasmine“ ir „Hammamet Golf course - Citrus“ įrengtas aplink 6 ežerus, netoli alyvmedžių giraičių, miško ir miesto paplūdimių. Rengiami golfo kursai pradedantiesiems. „El Kantaoui Golf course“ įsikūręs prie Port el Kantaoui kurorto, palei paplūdimį. Čia organizuojami čempionatai. Golfo aikštynai įrengti ir kituose miestuose („Monastir Golf course“, „Tabarka Golf course“).
Tunisas - antroji šalis pasaulyje po Prancūzijos pagal esamų sveikatingumo centrų skaičių. Šie centrai atitinka tarptautinius standartus. Gydymo kokybė niekuo nenusileidžia Prancūzijos sveikatingumo centrams. Visi Tuniso jūros terapijos centrai įsikūrę ant jūros kranto, todėl po įvairių gydomųjų procedūrų likusią dienos dalį galima skirti saulės vonioms tiesiog čia pat esančiame paplūdimyje. Thalasso terapija (angl. Thalassoterapy), išvertus iš senovės graikų kalbos, reiškia „gydymas jūra“. Šiuolaikinė jūros terapija - tai žmogaus gydymas, sveikatingumo procedūros jūros vandeniu, purvo vonios, gydomieji masažai. Šios terapijos tikslas - sugrąžinti žmogaus fizines jėgas ir gyvenimo džiaugsmą. Kartu tai kova su organizmo senėjimu ir kai kuriomis ligomis (įvairiomis kaulų ir sąnarių ligomis, artroze, reumatu, raumenų skausmais ir kt.).
Šalies keistenybės
Šiuolaikiniai Tuniso gyventojai laikosi įdomių papročių. Kiekvienas vyras privalo vesti (išimtys taikomos tik psichiniams ligoniams), viengungių čia beveik nėra. Tačiau draudžiama vesti, jei vyras neturi kur parsivesti žmonos, neturi namo arba buto. Iki vestuvių tunisietės nemoka dirbti jokių namų ruošos darbų, tačiau iš karto po vestuvių pas jaunuosius trumpam atsikelia pagyventi vyro sesuo arba motina, kuri moko jaunąją viską daryti taip, kaip buvo daroma vyro namuose. Jei šeima skiriasi neturėdama vaikų, turtas dalijamas pusiau; jei vaikų turi, visas turtas paliekamas žmonai ir vaikams. Vienas iš nemaloniausių tunisiečių bruožų - noras už menkiausią paslaugą gauti atlygį arba arbatpinigių ir siekis užsidirbti (prekyvietėse reikia būti atidžiam pasiimant grąžą ar prekę). Čia niekada nesužinosi, kiek iš tiesų kainuoja prekė - jos kaina gali skirtingose vietose skirtis nuo kelių iki keliasdešimties kartų. Dažniausiai turistus stebina tai, kad parduotuvėse nėra ant prekių užklijuotų kainų, tad dažniausiai tenka ilgai derėtis norint išsiaiškinti kainą. Einant per pėsčiųjų perėją, vairuotojai nepraleidžia, o tik pypteli pėstiesiems.