Nors Gruzija geografiškai priklauso Azijos žemynui, jos kultūra yra europietiška.

Gruzija – Dievo apdovanotas kraštas su didžiulėmis Kaukazo viršukalnėmis ir derlinga žeme, su Juodosios jūros pakrante ir viliojantis puikiu klimatu. Todėl kelionėje į Gruziją sujungsite įvairias patirtis: vietos žmonių vaišingumą ir draugiškumą, tostų kultūrą ir gyvybės eliksyru vadinamą gruzinišką vyną, turtingą virtuvę, amą atimančias istorines vietoves ir jaukias stačiatikių bažnytėles didingų kalnų pašonėje. Gruziniški šokiai ir dainos visame pasaulyje išsiskiria savo ekspresija. Kalnų dvasios ištroškusiems keliautojams Gruzija atvers duris į Kaukazo pasaulį, žygių takus ir slidinėjimo trasas, o norinčius pailsėti prie jūros Gruzijoje lepins puikus klimatas. Dar daugiau įspūdžio keliaujant po Gruziją suteiks saviti šalies miestai.

Kiekvienas atvykęs į Gruziją (Sakartvelą) vis dar sutinkamas kaip nematytas svečias – kraštas dar nėra išvargintas masinio turizmo srautų, o keliautojus vis dar stebina kuklios kainos ir vakariečių jau pamirštas vietinių kartvelų atlapaširdiškumas. Kelionė į Sakartvelą gali nunešti į visišką kasdienybės užmarštį. Akimis regimas kraštovaizdis visiškai išvalo mintis, atveria dabarties grožį, atsiduri tarsi globalumo ir autentiškumo sandūroje: vienoje pusėje – kalnai, juose besiganantys gyvūliai, kitoje – Juodosios jūros skalaujami Adžarijos autonominės respublikos kurortai, kuriuose kviečia moderniausi viešbučiai. Toliau pažvelgus – istoriniai griuvėsiai ir ką tik pastatyti blizgių, šalies sostinės Tbilisio dangoraižių skliautai. Sakartvelas kiekviename žingsnyje pulsuoja aistringa istorija, vaizdingais tarpekliais, viršukalnėmis, senovinėmis bažnyčiomis, tvirtovėmis ir kalnų upėmis. Žinoma, didžiausia nuodėmė būtų neparagauti visuomet gausiomis porcijomis patiekiamų šviežių kartvelų kepinių.

 

Sostinė: Tbilisis
Gyventojų skaičius: 3 729 500.
Viza: Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Gruziją, trumpalaikiam buvimui vizos nereikia.
Skrydžio trukmė: ~4 val.
Laiko skirtumas: +1 val (GMT+4)
Kalba: Kartvelų
Valiuta: Laris (GEL)
Automobilių nuoma: nuo 40 EUR/dienai, benzino ar dyzelio litras vidutiniškai kainuoja 2,60-2,8 GEL (2 Gruzijos lariai (GEL) yra apie 0,80 EUR).
Transportas: Orientacinės kainos - vidutiniškai už 1 GEL galima nuvažiuoti 15 km.