Kelionė į Albaniją: atostogos, žadančios įspūdingus nuotykius ir poilsį

Kaip dažnai išgirstate ką nors apie Albaniją? Turbūt nesumeluosime pasakydami, jog gana retai. Ir nors ši įspūdinga šalis, įsikūrusi net tarp dviejų Adrijos ir Jonijos jūrų, yra linksniuojama ne taip ir dažnai, užklystantiems ji palieka nepakartojamą įspūdį. Autentiška, istoriška, tradicinė ir spalvinga – taip apie Albaniją kalba keliautojai. Šalis patiks tiek gamtos, tiek kultūros, o ypač – istorijos mylėtojams. Kalbama, kad skaičiuoti išlikusius bunkerius Albanijoje patogiau nei skaičiuoti žvaigždes, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad romantikams atostogauti čia bus nuobodu.

Trumpai

  • Kerinti ir paslaptinga, pilna kontrastų šalis
  • Viduržemio jūros klimatas ir svetingi gyventojai
  • Nuostabūs senovės paminklai, kalnai, paplūdimiai, ežerai
  • Nepaliesta gamta ir gražūs kraštovaizdžiai
  • Puiki tradicinė virtuvė

 

  • Adrijos jūros pakrantėje esantis Duresis – tai vienas svarbiausių Albanijos turizmo centrų ir antras pagal dydį Albanijos miestas. Jo ilgą, viduramžius siekiančią istoriją mena daug senovės paminklų, taip pat iš Romos imperijos laikų. Čia verta pamatyti senovinės miesto gynybinės sienos, romėnų forumo ir amfiteatro liekanas, taip pat II a. romėnų termų griuvėsius. Verta apsilankyti ir Archeologijos muziejuje, kuriame eksponuojama moderni ekspozicija, skirta Antikos istorijai.
  • Albanijoje net 290 dienų per metus šviečia saulė. Vasara bei rudens pradžia - puikus laikas atostogoms šioje šalyje. Turistai labai mėgsta Albanijos Rivjera vadinamą Saranda kurortą. Čia galima pasivaikščioti gražioje jūros pakrantėje įrengtu pėsčiųjų taku, nebrangiai atsigerti kavos vienoje iš senamiesčio kavinukių, paragauti tradicinių koldūnų su špinatais, sūriu arba mėsa.
  • Dhermi - intymus kurortas ant jūros kranto, kur saulėje mirga mėlynos jūros paviršius ir žvilgsnis vis nukrypsta link aukštų, gražių kalnų vaizdo. Smėlis paplūdimiuose yra švarus, tik kai kuriose vietose galima sutikti akmenuotų ruožų.  Dauguma viešbučių čia turi privačius paplūdimius ir nuostabius kambarius su vaizdu į jūrą. Čia rekomenduojama mėgauti vandens motociklų pramogomis ir kitu vandens sportu. Pavažiavę į pietus nuo miesto, rasite nuošalią įlanką, kur galėsite degintis be pašalinių akių ir praktikuoti nardymą su vamzdeliu.
  • Labai įdomi šalies sostinė Tirana. Mieste buvo apstu socialinio realizmo žymių, todėl miesto meras nusprendė perdažyti visus komunistinių laikų pastatus ryškiomis spalvomis. Atrodo, kad eksperimentas pavyko – sostinė mirga marga spalvomis.
  • Galite aplankyti Berat gyvenvietę, kuri garsėja Osmanų imperijos laikų pastatais. Įdomiausia yra tai, kad juose iki šiol gyvena per 200 žmonių.

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje Mob. 8 600 27067,
el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.