Sardinija
Salos – geriausias įkvėpimas atostogoms. Kiekviena jų – tai pavienė visuma, unikali, nepakartojama, kupina galimybių – tarsi atskiras pasaulis.
Sardinija - tai autonominis Italijos regionas, antra pagal dydį Italijos sala Viduržemio jūroje, turtinga savo 2000 km besitęsiančia pakrante, nuostabaus grožio paplūdimiais ir kalnuotu reljefu. Tai sala, kuri savo lankytojus stebina natūraliais kontrastais, autentiškomis tradicijomis bei laukine gamta. Kelionės į Sardiniją metu jausitės tarsi rojuje - čia galima mėgautis smaragdine jūra ir gaudyti saulės spindulius prabangiuose sniego baltumo smėlio paplūdimiuose. Sardinijos kurortai yra puikiai tinkantys porų ar šeimų poilsiui, nors kai kurios ekskursijos gali pasirodyti šiek tiek varginančios mažiems keliautojams.
Keliaudami į Italijos salą – Sardiniją – nepamirškite šalia paplūdimio rankšluosčių ir apsauginio kremo nuo saulės įsidėti žygių batus, banglentes, jėgos aitvarus ir nardymo įrangą... Gal tiek visko ir neprireiks, bet tikriausiai jau supratote – Sardinija siūlo keliauti ir pažinti ne tik miestelius, bet ir jos didingą gamtą. Statūs šlaitai, vešlūs miškai ir tarpekliai vagoja šios salos slėnius, apgyvendintus laukinių arklių ir tūkstančių avių, o jos neįtikėtinai baltus krantus kutena pats mėlyniausias jūros vanduo. Anglų poetas Deividas Herbertas Lorensas yra pasakęs „Sardinija yra kitokia“ ir tai tikra tiesa, kuriai pritaria net vietiniai, labiau linkę į savo salą žiūrėti kaip į atskirą žemyną, o ne Italijos dalį, juolab kad ir kalbama čia ne italų, o senąja sardų kalba – laikoma artimiausia lotynų kalbos giminaite. Net virtuvės ypatumai skiriasi nuo mums įprastų itališkų patiekalų, paragavę įsitikinsite, kad makaronai, duona, sūriai ir net vynai čia kitokie, išraiškingo ir savotiško sardiniško skonio.
Sardiniją galime drąsiai vadinti kultūrų ir net civilizacijų mišiniu. Savotiška, nuostabiai žavi ir kiek geriau pažinus – užburianti, ši sala kviečia poilsiautojus pažinti savo lobius neskubant, besimėgaujant ne tik saulės šiluma, žydru mirguliuojančiu jūros vandeniu, bet ir vietinės virtuvės gardėsiais. Išties pažinsite Sardiniją tik susipažinę su tokia gyva ir puoselėjama vietinių sardų kultūra.
Nuotykių mėgėjai galės aktyviai susipažinti su Sardinija - kelionės į žymiausią salos kalnų grandinę Gennargentu gniaužia kvapą. Šiame regione gausu floros ir faunos - muflonai, auksiniai ereliai, Sardinijos elniai ir kitų itin saugomų gyvūnijos rūšių. Tiesą sakant, neatrodo, kad žmogaus buvimas nors kiek paveikė šią teritoriją - gamtos paviršiai yra išlaikę savo natūralią sudėtį - tūkstančio metų amžiaus miškai, mažos dykumų vietovės ir pelkės, kuriose gyvena elniai, laukiniai arkliai ir paukščiai.
Kelionės į Sardiniją metu sužinosite, kodėl ši sala yra laikoma viena paslaptingiausių vietų žemėje. Tai - seniausias Europoje sausumos masyvas, turintis archeologinių paminklų, aptiktų aštuntajame dešimtmetyje, datuojamų net 1900–730 m. Pr. Kr. Apie Sardinijoje gyvenusią Nuraghic civilizaciją žinoma nedaug, tačiau aplink salą yra išsidėstę daugiau nei 7000 seniausių Europoje akmeninių tvirtovių, o kai kurios sukurtos milžiniškos statulos yra daugiau nei dviejų su puse metrų aukščio, o tai suponuoja, kad Sardinija iš tikrųjų galėjo būti „Milžinų žemė“.
Išsamesnės informacijos teiraukitės mūsų biure Mob. tel.: 860027067,el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloak8862767ab5d9978328ae2c2f502f3902').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy8862767ab5d9978328ae2c2f502f3902 = 'info' + '@';
addy8862767ab5d9978328ae2c2f502f3902 = addy8862767ab5d9978328ae2c2f502f3902 + 'travel4you' + '.' + 'lt';
var addy_text8862767ab5d9978328ae2c2f502f3902 = 'info' + '@' + 'travel4you' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloak8862767ab5d9978328ae2c2f502f3902').innerHTML += ''+addy_text8862767ab5d9978328ae2c2f502f3902+'';
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloake0d7e5991b5514e07e977cdcb630e24f').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addye0d7e5991b5514e07e977cdcb630e24f = 'info' + '@';
addye0d7e5991b5514e07e977cdcb630e24f = addye0d7e5991b5514e07e977cdcb630e24f + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';
var addy_texte0d7e5991b5514e07e977cdcb630e24f = 'info' + '@' + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloake0d7e5991b5514e07e977cdcb630e24f').innerHTML += ''+addy_texte0d7e5991b5514e07e977cdcb630e24f+'';
Gyventojų: 1,7 mln.
Sostinė: Kaljaris
Priklauso Italijai
Kalbos: italų ir sardiniečių
Antra didžiausia sala Viduržemio jūroje priklauso Italijai, tačiau turi pakankamai nemažą autonomiją.
Sardinija turi be galo įvairią gamtą, kurią sudaro kalnai, miškai, pievos ir lygumos, sraunios upės, uolėti kalnai ir net smėlėti paplūdimiai. Tokios įvairovės, kokią galima pamatyti čia, nerasite niekur kitur. Sardinija nors ir priklauso Italijai, jos istorija mena daug senesnius laikus nei Romos imperija. Senovinės ir didingos civilizacijos čia viešpatavo daug seniau.
Dabartinėje Sardinijoje persipynusi vietinė autentika, su bendromis itališkomis tradicijomis. Kalnų ir nuostabių pakrančių kupina gamta pakerės ir kvies sugrįžti dar kartą.
Keliaujantiems į Sardiniją
Kada keliauti?
Viduržemio jūros Sardinijos klimatas garantuoja puikų poilsį paplūdimiuose. Kokie orai ir kada tinkamiausia temperatūra kelionei į Sardiniją? Vasaros čia karštos ir sausos. Žiemos švelnios, šiltos ir drėgnos. Atostogų sezonas Sardinijoje tęsiasi nuo gegužės iki spalio mėnesio. Svarbu paminėti, kad rugpjūčio mėnesį salą užplūsta patys italai, o ir kainos tuo metu pakyla. Taigi norintys ramesnio poilsio turėtų važiuoti balandį–birželį.
Rekomenduojama kelionės trukmė 7–14 dienų.
Reikalingi dokumentai. Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Sardiniją, būtina turėti galiojantį kelionės dokumentą (asmens tapatybės kortelę arba pasą).
Populiariausi viešbučiai: Bouganville (Forte Village) 4*, Castello (Forte Village) 5*, Club Valtur Colonna Beach 4*, Flamingo (S. M. Di Pula) 4*, Horse Country Resort (Arborea) 4*, Il Borgo (Forte Village) 4*, Is Morus (S. M. Di Pula) 4*, Le Dune (Forte Village) 5*, Le Palme (Forte Village) 4*, Le Zagare (Villasimius) 4*, Mare Pineta Hotel 3*, Pullman Timi Ama (Villasimius) 5*, Qt Hotel 4*, Villa Del Parco (Forte Village) 5*, Villas Resort (Costa Rei) 4*.
Ką pamatyti?
Neptūno griova– pavadinimą gavęs pagal Romos jūrų dievą – Neptūną, „Neptūno“ griova yra stalaktiktų urvas Sardinijoje. Tai viena iš populiariausių turistų lankomų vietų šioje saloje, tačiau ne ką mažiau už pačius urvus įspūdingi ir laiptai, kuriais einama iki griovos.
Su Nuraxi di Barumini gynybinė tvirtovė – prieš 20 metų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta gyvenvietė/tvirtovė pastatyta maždaug 1,5 tūkstančio metų prieš kristų.
Nora – dar vienas senovinis Sardinijos miestas pačiuose salos pietuose. Jis įkurtas dar gerokai prieš Romos viešpatavimą regione, tačiau būtent Romos Imperija išgarsino Norą.
Kaljaris – Sardinijos sostinė yra labai gražus ir unikalus miestas, kuriame būtinai užsukite į Šv.Anos bažnyčią, Saint Remy miesto gynybinį bastioną bei prisėskite vietinėje kavinėje arba restorane.
Šventės ir festivaliai Sardinijoje. Sant Efisio, vykstantis gegužės pradžioje, yra svarbiausias festivalis saloje. Jis laikomas didžiausia ir margiausia religine procesija visame pasaulyje. L’Ardia di San Costantino vyksta liepos pradžioje. Per šią šventę rengiamos pavojingos ritualinės žirgų lenktynės miestelių ir kaimelių gatvėse. Tai yra unikalus reginys, kurį tikrai verta pamatyti. Festa di San Simplicio organizuojamas gegužės pradžioje ir pritraukia minias turistų. Raiteliai varžosi, kuris surinks daugiau žvaigždžių ir laimės turnyrą. Be šių festivalių Sardinijoje nuolat rengiamos tradicinės ir religinės šventės, taip pat regio muzikos, vyšnių ir kiti festivaliai.
Ką paragauti?
Apie makaronus, picas arba lazaniją žinome visi. Tačiau tai visiems pažįstama Italijos virtuvė. O kaip gi Sardinija? Ji irgi turi ką pasiūlyti.
Su Porcheddu – kepta kiauliena, kuriai pagaminti reikia net penkių valandų. Tai tikra Sardinijos restoranų, ypač provincijos, tradicija. Rezultate valgoma traški, unikaliais pagardais paskaninta kiauliena.
Zuppa Gallurese– tradicinis Sardinijos patiekalas, gaminamas iš avienos sultinio ir mėsos, kuri išsluoksniuojama šalia duonos.
Lauktuvės iš Sardinijos. Kas tinka kaip lauktuvės draugams ir giminaičiams? Gėrimai, tradicinės medinės kaukės, alyvuogių aliejus, sūriai, makaronai, šilkiniai šaliai ir kaklaraiščiai, odos ir juvelyriniai dirbiniai, kava.
Patarimai:
Jeigu jums pasiūlys paragauti sugedusio sūrio, priimkite tai kaip komplimentą, nes jis laikomas delikatesu.
Įtariama, kad Sardinijoje avių daugiau negu žmonių. Todėl vairuodami turėkite galvoje, kad avys ir karvės keliauja savo maršrutu, kuris gali sutapti su jūsų.
Pakrantes apžiūrėti geriausia išsinuomojus kajakus.
Sicilija
Jau svajojate apie atostogas rojaus kampelyje? Sicilija – puikus pasirinkimas! Tai didžiausia sala viduržemio jūroje, stebinanti nuostabia gamta. Šilti saulės spinduliai ir patrauklūs paplūdimiai – tai dar ne viskas! Sicilija džiugina gardžiais patiekalais, kultūriniu paveldu bei architektūra. Saloje rekomenduojama išsinuomoti automobilį ir pamatyti nuostabius salos kampelius, gegužės ir birželio mėnesiais gamta gražiausia, o ir turistų ne tiek daug. Sicilija priklauso Italijai, tačiau yra lyg atskira šalis. Kita kalba, kiti papročiai, kita istorija. Senovėje čia gyveno kelios vietinės gentys, kol salą kolonizavo graikai ir finikiečiai. Tuo metu garsėjo graikų Sirakūzai, kuriuose gyveno Archimedas, žuvęs nuo kitų užkariautojų – romėnų. Romėnų laikotarpiu Sicilija buvo pagrindinis imperijos javų aruodas. Vėliau Siciliją valdė vandalai, ostrogotai, bizantiečiai (kurį laiką čia buvo Bizantijos sostinė), arabai, normanai, ispanai. Kai kurie užkariautojai niokojo salą, o kai kurie į vietos kultūrą žiūrėjo labai tolerantiškai. Pavyzdžiui, romėnai netrukdė jai ir toliau likti graikiška, o arabų valdymo metu Sicilija nepakeitė tikybos ir apskritai klestėjo.Nuo Italijos Siciliją skiria Mesinos sąsiauris. Siauriausioje vietoje – tik 3 kilometrai, geras plaukikas nesunkiai įveiktų. Sala trikampio formos ir jos krantus skalauja trys jūros: Viduržemio, Jonijos ir Tirėnų. Paplūdimiai čia patys įvairiausi: juodojo ir baltojo smėlio, uolėti ir žvyro, su įlankom ir kalnais. Be jūros, Sicilijoje populiarūs terminiai šaltiniai, puikiai tinkantys gydymui bei kosmetinėms procedūroms.Pagrindinė gamtos įžymybė Sicilijoje – ugnikalnis Etna. Tai didžiausias ir vienas aktyviausių Europos ugnikalnių. Graikai manė, kad jame įsikūrusi Hefaisto kalvė, o jo papėdėje gyvena kiklopai. Etna nuolat rūksta ir laikas nuo laiko išsiveržia, nors galimybė, jog patirsite paskutinę Pompėjos dieną, ne didesnė nei pamatyti minėtuosius kiklopus. Siciliečių kalba ugnikalnis vadinamas „nuostabiu kalnu“. Panašu, kad tokį įspūdį apie jį ir išsivešite.Sicilijoje nemaža įspūdingų miestų. Palermas, Taormina, Sirakūzai, Katanija, Agridžentas, Marsala ir kt. Tiek jie, tiek vaizdingos pakrantės, puikūs viešbučiai ir gamtos įvairovė traukia turistus iš viso pasaulio. Siciliečiai be galo nuoširdūs, jie atvirai domėsis ir žavėsis jumis, dažniausiai pasiūlydami mažų dovanėlių. Kavos puodelį, vaisių ar midijų turguje, ir visada – šypseną. Tikrą, ne išmoktą, skirtą specialiai jums.Į Siciliją labiausiai verta važiuoti dėl to, jog daugybę dalykų jūs rasite tik čia, niekur kitur. Ir kai ko iš tų dalykų niekada nepamiršite. Žinoma, ne mafijos, ji tik filmuose. Veikiau Etnos ir Sicilijos baroko. Išsamesnės informacijos prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje Mob. 8 600 27067,el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloak181c8159e072548e153106ba06c51119').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy181c8159e072548e153106ba06c51119 = 'info' + '@';
addy181c8159e072548e153106ba06c51119 = addy181c8159e072548e153106ba06c51119 + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';
var addy_text181c8159e072548e153106ba06c51119 = 'info' + '@' + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloak181c8159e072548e153106ba06c51119').innerHTML += ''+addy_text181c8159e072548e153106ba06c51119+'';
Karšta vasaros saulė, gardus itališkas maistas, nuostabūs paplūdimiai – visa tai rasite Sicilijoje. Siciliečiai yra be galo svetingi žmonės, o iš kadrai iš filmų apie Sicilijos mafiją jau seniai užmarštyje. Sicilija gali pasigirti išties spalvinga istorija, mat jai teko pabūti dalimi net keletos skirtingų imperijų. Visa tai puikiai atsispindi salos architektūroje – čia lankytinų objektų yra tūkstančiai.Kalba. Sicilijoje gyvena daugiau nei 5 mln. gyventojų, kurių daugumą sudaro italai. Tautinių mažumų tarpe – arabai (išeiviai iš Tuniso), graikai. Oficiali kalba – italų, tačiau kasdieniniame gyvenime yra paplitęs siciliečių dialektas. Tad jeigu ir puikiai mokate italų kalbą, vietinis dialektas gali pasirodyti visiškai nesuprantamas. Turistai pasakoja, kad anglų kalba sunkiai susikalbėsite, tad būkite pasiruošę elementarių frazių italų kalba.Visoje Italijoje, kaip ir jai priklausančioje Sicilijoje, nacionalinė valiuta yra euras.Kainos. Nors Italija nėra itin pigi šalis, bet keliautojai patenkinti Sicilijos kainomis. Dažnas jų sako, kad Sicilija nėra brangi. Pvz., keliaujant traukiniais jaunimui iki 26 m. yra taikomos įvairios nuolaidos. Studentai mažiau moka už patekimą į įvairius muziejus ir renginius. Kadangi patys siciliečiai yra gan taupūs žmonės, prekybos vietose galite išvysti įvairiausių akcijų, tad būtiniausius produktus įsigysite pigiau. Brangiausias apgyvendinimas, maisto produktai yra rugpjūtį, kuomet poilsiautojų skaičius yra didžiausias. Rekomenduojame iš anksto užsisakyti apgyvendinimą. Orientacinės kainos: vakarienė apie 12 EUR, cigaretės apie 6 EUR, degalai apie 1,80 EUR, Coca-cola 1 EUR, alus apie 6 EUR.Apgyvendinimas. Planuojant kelionę į Siciliją svarbu nuspręsti, kuriuos miestus norima aplankyti ir tik tada užsakinėti viešbučius. Vienos keliones metu aplankyti visą salą yra kone neįmanoma, todėl geriausia planuoti kelionę į rytinę ar vakarinę salos dalį. Priklausomai nuo to, nakvynę galima rinktis Palerme arba Katanijoje. Nakvynė Palermo 3 žvaigdžučių viešbutyje dviems kainuos 50-80 eurų, 4 žvaigždučių viešbutyje – nuo 120 iki 150 eurų. Katanijoje apgyvendinimo paslaugų kainos išties panašios į Palermo.Maistas. Sicilijoje gausu šviežių produktų – vaisių, daržovių, jūros gėrybių, kurių galima nusipirkti vietiniuose turgeliuose. Tačiau lankantis Sicilijoje būtina pasimėgauti ir ne tik itin sveikais patiekalais. Vietiniai rekomenduoja paragauti arancini – tai kepti ryžių kamuoliukai su įvairiausiais įdarais. Kitas sicilietiškas delikatesas – pani ca meusa. Tai duonelė su veršienos plaučiais ir blužnimi. Nors tai išties neskamba skaniai, tačiau vietiniai teigia, jog tai – delikatesas. Ieškantiems tikrų delikatesų, būtina paragauti cannoli – traškios tešlos desertas su migdolų skonio kremu, gaminamu iš rikotos ir marcipanų masės.Transportas. Siciliją pasiekti galima skrendant į Trapanio, Palermo arba Katanijos oro uostus. Norint pamatyti daugiau pačioje Sicilijoje, galima naudotis viešojo transporto paslaugomis – važinėti autobusais bei traukiniais. Net ir vasaros sezono metu viešojo transporto išvykimo laikai yra pakankamai reti, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad autobusai įprastai nustoja kursuoti ganėtinai anksti, todėl kelionę susiplanuoti derėtų iš anksto.Kada geriausia keliauti į Siciliją? Siciliją išties verta aplankyti pavasarį bei rudenį, tačiau kelionės nederėtų planuoti liepos ar rugpjūčio mėnesiais. Tuo metu vidutinė temperatūra dienos metu siekia kone 30 laipsnių karščio, taigi tokiu oru gali būti išties sudėtinga mėgautis atostogomis. Bene geriausias laikas lankytis Sicilijoje yra rugsėjį – tada oro temperatūra būna kiek vėsesnė, tačiau vandens temperatūra puikiai leidžia mėgautis maudynėmis.
• Nors Taorminoje įkurti geriausi ir gražiausi paplūdimiai, tačiau būtina nukeliauti ir į San Vito lo Kapo miestelį, kurio paplūdimys – smėlėtas, ilgas, o vandens žydrumas ir skaidrumas tiesiog atima žadą!
• Palermas yra vienas lankomiausių salos miestų. Čia įdomiausia vieta – Kapucinų vienuolynas, kur iki XIX a. buvo mumifikuojami vienuolių palaikai. Nežinau, ar labai jauku, bet jei šaltu veidu žiūri siaubo filmus, gali ateiti ir išbandyti nervų tvirtumą!
• Etnos ugnikalnis yra vienas didžiausių vis dar veikiančių pasaulyje ir aukščiausias Europoje (3320 m). Čia organizuojami įvairaus sudėtingumo žygiai ir gana tingios ekskursijos, todėl tikrai rasi sau tinkamiausią būdą apžiūrėti šį verdantį lavos katilą.
• Druskos kelias Trapani provincijoje prie Paceso – tikrai vertas dėmesio. Įsivaizduok didžiulius laukus, kuriuose pūpso druskos krūvelės! Būtinai nukeliauk, sužinok, kaip druska pasiekia tavo stalą ir parsivežk ką tik išgarintos natūralios druskos namo.
• Vynuogynai – vienas pirmųjų dalykų, šaunančių į galvą, pagalvojus apie Italiją. Apie išskirtinį sicilietišką vyną jau, matyt, girdėjai, todėl būtinai pasinerk į vynuogynų romantiką ir sudalyvauk jo degustacijoje!
• Sicilijos kaimeliai. Jei nuspręsi nuomotis automobilį ir pamatyti siciliečių gyvenimą iš arčiau, nepraleisk progos užkilti į kalvas, ant kurių įsikūrę iš kalkakmenio pastatyti kaimeliai. Čia gali išvysti ir vietinių vidury savaitės surengtą fiestą (visiems 50-čiai gyventojų). Įsivaizduok, į gatvę iš namų išnešami stalai, suoliukai, šalia pastatomas grilis, senolis išsineša būgną, vaikas – armoniką, kas nors prisijungia su gitara... Kas gali būti itališkiau?
Italija
Geriausias laikas keliauti: nuo balandžio iki birželio.Skrydžio trukmė: apie 3 val. (iš Europos miesto).Laikas: GMT+2 Klimatas: Italijos klimatas – Viduržemio jūros, o Sicilijos regione – subtropinis. Kai kuriuose Italijos regionuose vyrauja drėgnas subtropinis klimatas, kituose daugiau vėjuotų ir sausesnių orų. Klimatas šioje šalyje labai įvairus, žiemos metu oras Milane - Šiaurės Italijoje gali būti 2 laipsniai šalčio ir snigti, kai tuo metu Pietų Italijoje Palermo mieste 20 laipsnių šilumos. Vasaros metu beveik visuose Italijos regionuose laikosi šilti orai, pavyzdžiui, vidutinė birželio oro temperatūra Romoje yra 23 laipsniai šilumos. Su tokia orų įvairove kiekvienas sau ras aukso viduriuką.Populiariausios kurortinės vietovės: Sardinija, Sicilija, Iskija, Amaifi, Neapolis, Toskana, Ligūrija, Riminis, Kaprio sala, Roma, Milanas.Transportas: Visi didieji miestai turi geras transporto sistemas, įskaitant autobusų ir požeminių traukinių tinklus. Sostinė: Roma.Valstybinė kalba: italų.Valiuta: euras.Suvenyrai: Sūriai – kadangi italai žinomi kaip tobulai gaminantys sūrį, tad parmezanas, maskarponė, mocarela, ricotta ir kiti sūriai būtų puikios lauktuvės iš Italijos. Balzamiko actas - Italija garsėja aukštos kokybės balzamiko actu. Alyvuogių aliejus - lauktuvių rinkitės pirmojo spaudimo, ypač tyrą, nerafinuotą alyvuogių aliejų Vynas – Italija garsėja kaip puikaus ir kokybiško vyno šalis. Saulėje džiovinti pomidorai - Be šio produkto dar verta nusipirkti tikro itališko pesto padažo. Jeigu viešnagės Italijoje metu ragavote puikiųjų itališkai paruoštų makaronų, nusivežę namo pesto padažo ar saulėje džiovintų pomidorų, galėsite atkurti tą unikalų patiekalo skonį.Telefono kodas: +39 Išsamesnės informacijos prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje Mob. 8 600 27067,el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloak189428ee880a3d81fef7d675e07b7b97').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy189428ee880a3d81fef7d675e07b7b97 = 'info' + '@';
addy189428ee880a3d81fef7d675e07b7b97 = addy189428ee880a3d81fef7d675e07b7b97 + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';
var addy_text189428ee880a3d81fef7d675e07b7b97 = 'info' + '@' + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloak189428ee880a3d81fef7d675e07b7b97').innerHTML += ''+addy_text189428ee880a3d81fef7d675e07b7b97+'';
Italijos istoriją galima apibūdinti kaip du vienybės periodus, atskirtus tūkstantmečiais ir puse dalybos. Nuo šeštojo iki trečiojo šimtmečio iki gimimo Italijos pietų Italijos miestas užkariavo Italijos pusiasalį; per keletą ateinančių šimtmečių ši imperija pasidarė dominuojančia Viduržemio jūros ir Vakarų Europoje. Ši Romos imperija toliau apibrėžtų daugelį Europos istorijos, palikdama ženklą kultūroje, politikoje ir visuomenei, peržengusiam karinį ir politinį.Po to, kai Romos imperijos Italijos dalis sumažėjo ir "nukrito" į penktajame amžiuje (įvykis, kurio metu tuo metu nebuvo žinoma, buvo toks didelis), Italija buvo kelių invazijų tikslas, o anksčiau suvienytas regionas suskaidė į keletą mažesnių kūnų , įskaitant popiežių valstybes , valdomas katalikų popiežiaus. Pasirodė keletas galingų ir į prekybą orientuotų miestų valstijų, įskaitant Florenciją, Veneciją ir Genują; tai inkubavo Renesansą. Italija ir jos mažosios valstybės taip pat vyko užsienio dominavimo etapais. Šios mažesnės valstybės buvo inkubacinės Renesanso pagrindai, kurie dar kartą pakeitė Europą ir daug skolinga konkuruojančioms valstybėms, siekiančioms vienas kito perteikti šlovę.Italijos susivienijimo ir nepriklausomybės judėjimai devynioliktame amžiuje prasidėjo vis stipresni balsai, kai Napoleonas sukūrė trumpalaikę Italijos Karalystę. 1859 m. Karas tarp Austrijos ir Prancūzijos leido kelioms mažoms valstybėms sujungti su Pjemontu; 1861 m. buvo sukurta Italijos karalystė, o 1870 m., kai Popiežiaus valstybės prisijungė, 1870 m. buvo sukurta daugiau nei visa, ką dabar vadiname Italija.Karalienė buvo sugriautos, kai Musolinis priėmė valdžią kaip fašistinį diktatorių, ir nors jis iš pradžių skeptiškai vertino Hitlerį, Mussolinis paėmė Italiją į Antrąjį pasaulinį karą, o ne rizikavo prarasti. Tai sukėlė jo žlugimą. Šiuolaikinė Italija dabar yra demokratinė respublika, ir nuo to laiko, kai 1948 m. Įsigaliojo šiuolaikinė konstitucija.Tai įvyko po referendumo 1946 m., Kuris balsavo už ankstesnės monarchijos panaikinimą dvylika milijonų balsų iki dešimties.Italija yra pietvakarių Europos šalis, kurią daugiausia sudaro bagažinės formos pusiasalis, išplitęs į Viduržemio jūrą, taip pat regionas pagrindinėse žemyno vietovėse. Italija riboja Šveicarija ir Austrija į šiaurę, Slovėnija ir Adrijos jūra į rytus, Prancūzija ir Tirėnų jūra į vakarus, Jonijos jūra ir Viduržemio jūra į pietus. Italijos šalyje taip pat yra Sicilijos ir Sardinijos salos.
Pica – krosnyje kepamas apvalus plokščias kepinys, gardinamas sūriu, pomidorų padažu ir įvairiais ingredientais – mėsa, faršu, žuvimi, daržovėmis ir kt.Makaronai (pasta) – jų Italijoje yra visokiausių rūšių – tiek pagal formą, tiek pagal spalvą, tiek pagal gaminimo būdą ar patiekiamą padažą.Spagečiai (spaghetti) – ilgi ploni makaronai, gaminami su įvairiausiais padažais ir priedais.Lazanija (lazagna) – tai makaronų lakštų apkepas, įdarytas sūriu, mėsa, daržovėmis, pagardintas pomidorų padažu.Rizoto (risotto) – ryžių patiekalas, gaminamas su įvairiausiais priedais.Mortadella – moliūgo viduje troškinta antiena.Abakjo – aviena su rozmarinais ir baltuoju vynu.Daržovių sriuba (minestrone)Ravioli Desertai:TiramisuLedai (gelatto) Gėrimai:Kapučino kava (cappuccino) – kava, ruošiama iš espreso kavos su karštu pienu ir pieno puta.Espreso kava – stipri vieno gurkšnio kava, paprastai patiekiama su šalto vandens stikline. Alkoholiniai gėrimai:Grapa – stiprusis alkoholinis gėrimas (40%-50%), gaminamas distiliacijos būdu iš vynuogių išspaudų ir kauliukų.VynasSambukaAmaretas Kiti žinomi itališki produktai:Parmezano sūrisParmos kumpisAlyvuogių aliejusMocarelos sūris
Čefalu - Tai nedidelis istorinis kurortas Sicilijoje. Kurorto krantus skalauja Tirėnų jūra. Šiame kurorte populiariausias paplūdimys – Lungo Mare, esantis pačiame senamiestyje. Už kelių kilometrų yra puikus smėlio paplūdimys – Salinelle. Pasiilgusiems ramybės siūloma apsilankyti Caldura paplūdimyje, tačiau jame nesiūloma išsinuomoti gultų ir skėčių.Bormijus - 1225 m. aukštyje įsikūręs Alpių miestelis, kuris buvo įkurtas prieš kelis tūkstančius metų. Miestelyje ne tik gausu autentiškų pastatų, šis kurortas garsėja terminiais šaltiniais ir pirčių kompleksais. Teigiama, jog vienoje iš Bormijaus pirčių XV a. pabaigoje lankėsi pats Leoardo da Vinčis.Sanremo - Vienas iš labiausiai poilsiautojų mėgstamų kurortų Italijoje. Miestas Ligūrijos pakrantėje buvo įkurtas romėnų laikais. Šiuo metu miestą garsina kasmet Ariston teatre vykstantis Sanremo muzikinis festivalis, kuris čia rengiamas nuo 1951 m. Teigiama, kad būtent Sanremo festivalis įkvėpė populiarųjų Eurovizijos dainų konkursą. Sanremas neretai vadinamas Italijos Monte Karlu, taip pat gėlių miestu, mat vasarą kurortas skęsta gėlėse.Sorento - Neapolio įlankoje, esantis kurortinis miestelis, įsikūręs ant uolos. Važiuojant į pietus nuo Sorento, prasideda vaizdingas maršrutas Amalfio pakrante, kurioje išsidėstę jaukūs miestukai ir įspūdingi paplūdimiai. Sorento nėra smėlio paplūdimių, dėl to jo paprastai nesirenka šeimos su vaikais. Tačiau čia atvyksta tie, kurie domisi istorija ir archeologija: netoliese yra archeologinės Pompėjų, Herkulanėjaus vietovės. Iš Sorento nesunkiai pasiekiamas Vezuvijus. Taip pat galima apslankyti netoliese esančioje romantiškoje Kaprio saloje.Lido di Jesolo - Kurortinis miestelis netoli Venezijos, Adrijos jūros pakrantėje. Šio kurorto paplūdimio juosta ilga ir suskirstyta į keletą atkarpų – mokamų paplūdimių, siūlančių gultus, skėčius ir dušus. Yra ir nemokamų paplūdimių, tačiau jie – mažiau prižiūrėti. Kurorte gausu viešbučių, restoranų, paplūdimio reikmenų parduotuvėlių. Taip pat Lido di Jesolo siūlo daugybę pramogų vaikams – tai vandens parkas, akvariumas, piratų kruizai ir kt.
Italų maistas – pats skaniausias. Bendraujant su italais tai yra faktas, o ne nuomonė! Kinų, tailandiečių virtuvės ar lietuviškieji cepelinai yra tik antrarūšiai. Visos skonių dievybės gyvena Italijoje (dažniausiai – mamų ir močiučių pavidalu). Beje, Sicilijoje būtina paragauti (na, kitaip, matyt, ir nepavyks – jų pilna visur) sūrių, padažų, ant žarijų keptų gėrybių, sumaišytų su sunokusiais raudonaisiais pomidorais. Žinoma, privalu paskanauti ir tikros buivolės pieno mozzarella. Italai sako, kad tai – ne sūris, tai – mozzarella. Ir nemėgink įrodyti kitaip!
• Italams maistas – pats svarbiausias. Gal atrodo nuobodžiai, kad du punktus kalbėsiu apie maistą, bet patikėk, Italijoje jie pridėtų ir dar du. Neturėdami „h“ raidės vietoje hungry (liet. alkanas) italai sako ungry (angliškas žodis angry lietuviškai reiškia piktas) ir tuo puikiausiai išreiškia, ką jiems reiškia pilnas skrandis.
• Skubėti – nedora. Nors mañana (liet. rytoj) ir yra svarbiausias ispanų kalbos žodis, italai per daug neatsilieka ir skubėti neketina. Susitarei susitikti 11 val.? Nesistebėk, jei 11.30 val. iš namų išėjęs italas prieš tai dar užsuks į kavinukę išgerti espresso ir aptarti ryto naujienų. Su tuo patariu susitaikyti ir net perimti atsipalaidavusių pietiečių būdą. Juk, jei dabar labiausiai norisi kavos, kam lėkti kažkur kitur?
• Tvarkaraštis – niekas. 15 val. turėjęs atvažiuoti autobusas drąsiai gali atvykti 15.43 val. ir vietoje, kurioje turėjai atsidurti 18 val., atsirasti 17 val. Tai – magija, kurią burti sugeba dauguma pietiečių. Beje, šventa yra ir siesta. Priklausomai nuo norų ir vietos, ji gali tęstis net nuo 11 iki 17 val.!
• Italų kalba – gražiausia. Gal dėl to didžioji dalis vyresnių italų ir nesivargina mokytis dar kokios kalbos. Tiesa, reikalus smarkiai palengvina intensyvi gestikuliacija ir dešimtą kartą kartojamas tekstas. Stebuklingai gali pradėti kai kurias dalis ir suprasti :) Patariu – ieškodamas kelio, parduotuvės ar klausdamas autobuso atvykimo laiko, nebijok visko perdėtai rodyti rankomis. Nors į klausimą „do you speak English?“ dauguma gali atsakyti „no, no, no“, bet akivaizdų riešo baksnojimą ar įsivaizduojamo vairo sukiojimą supras visi ir, patikėk, atras būdų informaciją perteikti ir tau.
• Lipšnumas. Kaip ir jų kalba ausiai, taip ir vaikinų tekstai merginoms – verti atskirų puslapių. Neišsigąsk, kartais Ciao, bella (liet. labas, gražuole) ir tereiškia, kad šiandien gražiai atrodai. Nors italai meilūs žodžiais ir rankomis (kalbėdami jie būtinai paglostys, palies ar apkabins), bet tai jiems taip pat natūralu, kaip mums laikytis tam tikro atstumo nuo nepažįstamojo. Mėgaukis komplimentais, draugiškumu ir visiškai atsipalaidavęs pajausi, kad Viduržemio jūros temperamentas – užkrečiamas!
• Garsai ir temperamentas. Nors ir lipšnūs, bet italai – tikrai garsūs. Nesuprasdamas kalbos gali pamanyti, kad jiems besikalbant bręsta mažų mažiausiai visą miestelį įtraukiančios muštynės. Nusiramink, didelė tikimybė, kad jie tik tariasi, kur pietauti arba bando išsiaiškinti kelią.