Šiaurės Airija
Šiaurės Airija - Jungtinės Karalystės dalis, esanti Airijos salos šiaurės rytinėje dalyje, geografiškai nepriklausanti Didžiosios Britanijos salai. Šiaurės Airija yra vos už 21 km nuo Škotijos krantų. Šiaurinė dalis uolėta; centre, arčiau pietų - derlingas slėnis; galiausiai vakarus, šiaurės rytus ir pietryčius dengia kalnai. Šiaurės Airija ribojasi su vienintele valstybe – Airija.
Klimatas: Šiaurės Airijai yra būdingas jūrinis klimatas, su vėsiomis ir drėgnomis vasaromis, bei šilta ir drėgnoka žiema. Būdingas didelis debesuotumas visuose regionuose, ypač kalnuotose vietovėse. Būdinga nedidelė temperatūrų amplitudė, pavyzdžiui: Belfaste sausį vidutinė oro temperatūra yra 6,5 °C, o liepos – 17,5 °C. Aukščiausia temperatūra – 30,5 °C, šalčiausia – -17,5 °C.
Sostinė: Belfastas
Valstybinės kalbos: airių, anglų
Valiuta: Svaras sterlingų
Išsamesnės informacijos prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje Mob. 8 600 27067,el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloak3d2ed65f8fb8eb2f733910cd6bf0e849').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy3d2ed65f8fb8eb2f733910cd6bf0e849 = 'info' + '@';
addy3d2ed65f8fb8eb2f733910cd6bf0e849 = addy3d2ed65f8fb8eb2f733910cd6bf0e849 + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';
var addy_text3d2ed65f8fb8eb2f733910cd6bf0e849 = 'info' + '@' + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloak3d2ed65f8fb8eb2f733910cd6bf0e849').innerHTML += ''+addy_text3d2ed65f8fb8eb2f733910cd6bf0e849+'';
Airiškas troškinys
Vienas iš pirmųjų dalykų, kuris šauna į galvą galvojant apie airišką maistą, yra paprastas Airiškas troškinys . Šį klasikinį, gausų valgį galima rasti visos salos restoranų meniu. Sudėtyje yra sunki mėsa, pavyzdžiui, aviena, jautiena arba kiauliena, kartu su tradicinėmis airiškomis šakninėmis daržovėmis.
Bulvių pyragas
Tai puikaus skonio desertas iš bulvių. Gaminant pyragą naudojamos virtos grūstos bulvės, jos maišomos su maltais migdolais, šlakeliu romo arba apelsinų ekstraktu. Ne kiekvienas paragavęs atspėtų, kad šis gardus desertas yra iš bulvių.
Bulvių duona
Airiška bulvių duona yra pikantiška greita duona, užpildyta bulvių koše. Kai tik manote, kad bulvės negali būti geresnės, airiai sumanė jų įdėti į duoną, o tai leidžia drėgnai ir švelniai tešlai. Daugelis žmonių į duoną prideda sviesto ir parmezano sūrio, tačiau jis pats skanus.
Dublin coddle
Troškinys, kuriam – kartais gali pasirodyti – naudojama viskas, kas pasitaiko po ranka ar kas lieka nuo pusryčių stalo, vakarienės, šventės ir pan. Kodėl? Nes į troškinį dedami gana skirtingi ingredientai ir jų daug. Pavyzdžiui, kiauliena, dešrelės bei kita mėsa, sultinys nuo virtos mėsos. Žinoma, dedama ir bulvių bei svogūnų, prieskonių beriama nedaug ir gana panašių. Dažniausiai apsiribojama druska ir pipirais, kartais pagardinama čiobrelio šakele ar šviežiomis petražolėmis. Šis troškinys taip pat valgomas su garsiąja sodos duona.
Airiškas kiaulienos troškinys
Šis patiekalas yra glaudžiai susijęs su tradiciniu airišku troškiniu, tačiau šiek tiek pasukęs kiaulieną. Tipiški šio patiekalo ingredientai yra kiaulienos mentė, morkos, svogūnai, bulvės ir kvapnus sultinys, kuriame dažnai yra Guinness alaus. Airijos kiaulienos troškinys suteikia puikų šiltą patiekalą vėsaus mėnesio metu.
Piemenų pyragas
Šimtai metų pagrindinė Airijos dalis, piemenų pyragas negalima mušti. Šis klasikinio airiško maisto šaltinis yra jautiena, svogūnai, morkos, žirniai, žolelės, bulvės ir šiltas, kvapnus sultinys. Šalys iš viso pasaulio dabar patiekia šį gausų patiekalą, nes universalumas ir skoniai neprilygsta.
Baltas pudingas
Baltas pudingas nėra tai, ką jūs manote. Deja, šiame patiekale nėra kreminio, saldaus, į pudingą panašaus pojūčio. Baltasis pudingas yra populiarus mėsos patiekalas, randamas JK ir Airijoje. Tarp ingredientų yra avižiniai dribsniai, kiaulienos mėsa / kepenys, džiūvėsėliai ir prieskoniai.
Airiška kava
Vienas iš mano mėgstamiausių tradicinių airiškų maisto produktų yra Airiška kava . Romantiško kavos, airiško viskio ir saldaus plakto grietinėlės mišinio, šio pusryčių gėrimo iš esmės tikimasi vakarieniaujant bet kurioje Airijos vietoje. Išgerk!
Airiška rūkyta lašiša
Kaip minėta pirmiau, lašiša yra visiškai nuostabu Airijoje. Šis valgis, be žalumynų, bulvių košės ar ką tik iškeptos duonos, tikriausiai yra vienas iš mano mėgstamiausių, kuriuos turėjau progos išbandyti.
Belfasto pilis
Turbūt didžiausias traukos centras šiame mieste. Ji yra šiauriniame miesto pakraštyje, ant kalvos, vadinamos Cave Hill vardu. Kaip jau turbūt ir supratote, atvykus čia ne tik pamatysite įspūdingą pilį ir sutvarkytą jos kiemą bei aplinką, bet ir miesto panoramą. Įėjimas nemokamas. Turistams bus įdomu aplankyti gražią Anglijos pilį su nuostabiu fontanu centre. Pirmame aukšte yra restoranas, kuriame dažnai rengiamos vestuvės, tokiomis dienomis neįmanoma patekti į pilį. Tačiau pasivaikščiojimas po sodą, užpildytą dekoratyvinėmis figūrėlėmis, paliks malonų pasivaikščiojimo įspūdį. Alėjose galite rasti 9 kačių figūras, kurios „išpildo“ norus.
Parlamento rūmai
Vadinami Stormontu, stovi to paties pavadinimo Belfasto rajone. Akinantis baltas neoklasikinis Stormonto parlamento pastato fasadas yra vienas žymiausių Belfasto pastatų, tačiau kuriame viešai lankytis negalima. Galima grožėtis pastatu iš tolo.
Šv. Onos katedra
Yra Airijos protestantų dvasinis centras. Įspūdingos architektūros bažnyčia pakeri pro šalį einančiųjų žvilgsnius. 1989 metais pastatyta katedra puikiai perteikia romantizmo stilių. Šviesus akmuo architektūroje atskiria ją nuo kitų airiškų gotikos stiliaus bažnyčių. Šv. Onos katedros vidaus interjeras taip pat sužavi visus įžengusius į vidų. Vertingi meno kūriniai suteikia dar daugiau prabangos ir didingumo.
Alberto laikrodžio bokštas
Stovi Karališkoje aikštėje. 1865 metais pastatytas bokštas buvo skirtas karalienės Viktorijos vyrui princui Albertui pagerbti. 35 metrus siekiantis bokštas – viena iš lankomiausių Belfasto vietų. Turistus bokštas traukia ne tik istorija, bet ir tuo, kad architektai suklydo apskaičiuodami pastato medžiagas ir tai, kad ši vietovė buvo pelkėta. Dėl to Alberto laikrodžio bokštas šiek tiek pasviręs. Architektūros stilius atspindi prancūzų ir italų stilius.
Kvinso universitetas
XIX amžiaus viduryje atidarytas universitetas yra pirmoji valstybinė švietimo įstaiga mieste. Ši mokslo įstaiga patenka į geriausių šalies aukštųjų mokyklų 40, o pasaulio mastu į 300 geriausių universitetų sąrašą.
Crown Liquor Saloon pubas
Atvykę į Airiją būtinai turite užsukti į pubą. Crown Liquor Saloon pubas yra vienas iš geriausių ir žinomiausių Šiaurės Airijoje. Jis pagal aptarnavimą ir gėrimų kokybę atitinka aukščiausius standartus. Istorinis pastatas iš išorės puoštas plytelėmis su logotipo mozaika, o viduje taip pat didelis dėmesys skiriamas mozaikoms. Viduje viešpatauja jauki atmosfera. Crown Liquor Saloon pubas – labai mėgstama ne tik vietos gyventojų pasisėdėjimų vieta, bet ir atvykusių miesto svečių.
Giant's Causeway
(Milžinų kelias)- tai Šiaurės Airijos pajūryje, Antrimo grafystėje netoli mažo Bushmills miestelio susidariusi didžiausia lavos plynaukštė Europoje. Kelias apjuosia Causeway pakrantėje esančias uolas, o po to palaipsniui grimzta po vandeniu Škotijos link. Pagal legendą pavadinimą gavo iš milžino Fino Makulo, norėjusį nutiesti taką, kad jo mylimoji, gyvenanti Stafos saloje, galėtų ateiti pas jį nesušlapusi kojų… Apie 40 tūkstančių didžiulių akmeninių kolonų 40-50 cm pločio yra arti viena kitos, sudarydamos taką. Plačiausia tako vieta – 180 m, jis 150 m nusidriekęs į jūrą.
The Dark Hedges
Tai bukmedžių alėja, dar vadinama Tamsiosiomis gyvatvorėmis. Bukmedžių šakos persipynusios ir sudaro tankios lapijos tunelį. Tai vienas iš gražiausių pasaulyje medžių tunelių. Dark Hedges veda iki namo mažame Ballymoney miestelyje, 18 a. Stiuartų šeima siekdama nustebinti savo svečius šiais medžiais apsodino oficialų įvažiavimą į savo valdas. Po filmo „Sostų karai“ jis tapo dažniausiai fotografuojama vieta Šiaurės Airijoje. "Sostų karai“ seriale šią alėją matėme ne kartą – ji vaizduoja įžymųjį Karališkąjį kelią, kuriuo į Juodąją pilį prie Sienos, vyksta Arija Stark (Arya Stark) ir pagrindinis serialo veikėjas Jonas Snou (Jon Snow).
Dunluce Castle
Antrimo grafystės pakrantėje esanti pilis tapo įkvėpimo šaltiniu Clive‘ui Staples‘ui Lewis‘ui rašant „Narnijos kronikas“.
Castlewellan Forest Park
Miško parkas yra Castlewellan mieste Dauno grafystėje. Parkas užima apie 460 ha, įskaitant miškus ir 40 ha ežerą. Parko ypatybės yra Nacionalinis medelynas, Taikos labirintas ir Castlewellan pilis.
Marble Arch Caves
(Marmurinės arkos urvai)- tai ko gero toliausia lankytina vieta nutolusi nuo Belfasto, ~130km. Tai plati karstinių urvų sistema, pavadinimas kurios gautas dėl netoliese esančio artefakto - Marmuro arkos, natūralios arkos virš Kladago upės, vardu. Dėl apšvietimo stalaktitai ir stalagmitai blizga kaip brangakmeniai, o trapūs mineraliniai šydai ir kalcito kaskados sudaro žvilgančias terasas. Specialūs takai leidžia lengvai patekti į įspūdingiausius urvų kampelius. Urve lankytojai sėda į elektrinę valtį ir plaukia ~10 min iki kitos prieplaukos, kur susilieja trys mažos požeminės upės. Čia kelionė laivu baigiasi, tada apie 1,5 km pasivaikščiojimas takais per apžvalgos aikšteles ir 154 laiptelių įveikimas išėjimui iš olos.
Škotija
Škotija – viena iš keturių šalių, sudarančių Jungtinę Karalystę. Škotija yra šiaurinėje Didžiosios Britanijos salos dalyje ir užima apie trečdalį jos teritorijos. Be pagrindinės šalies teritorijos, Škotiją sudaro ir keletas salynų: Šetlando, Orknio ir Hebridų salos. Pietuose ribojasi su Anglija. Rytuose Škotijos krantus skalauja Šiaurės jūra, šiaurėje ir vakaruose Atlanto vandenynas, pietvakariuose – Airijos jūra.
Klimatas: Škotijoje vyrauja jūrinis klimatas: didžiąją laiko dalį orai yra lietingi ir vėjuoti. Keičiantis sezonui oro temperatūrų skirtumai nėra labai ženklūs: vasaros vėsios, o žiemos nėra labai šaltos. Žiemą žvarbiausia rytinėje šalies dalyje, vakarinėje pakrantėje šaltis yra kiek švelnesnis. Dėl nuo Atlanto vandenyno atslenkančių ciklonų oras Škotijoje nėra pastovus – jis gali pasikeisti net kelis kartus per dieną. Šioje šalyje lietus pliaupia ištisus metus, tačiau mažiausiai kritulių sulaukiama pavasarį.
Sostinė: Edinburgas
Valstybinės kalbos: anglų, škotų
Valiuta: Svaras sterlingų
Išsamesnės informacijos prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje Mob. 8 600 27067,el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloak3a5a79f6c675dddee3031da3f6645e5d').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy3a5a79f6c675dddee3031da3f6645e5d = 'info' + '@';
addy3a5a79f6c675dddee3031da3f6645e5d = addy3a5a79f6c675dddee3031da3f6645e5d + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';
var addy_text3a5a79f6c675dddee3031da3f6645e5d = 'info' + '@' + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloak3a5a79f6c675dddee3031da3f6645e5d').innerHTML += ''+addy_text3a5a79f6c675dddee3031da3f6645e5d+'';
Haggis
Svarbiausias Škotijos nacionalinis patiekalas yra „haggis“. Matydamas jį pirmoje plokštelėje, jūs tikriausiai ne iš karto suprasite, kas tai yra. Jis pagamintas iš ėrienos šalutinių produktų su svogūnais, kurie virti ėrienos skrandyje ir prieskoniais bei druska. Taip pat yra kepta variacija, kurios išvaizda yra maloni rudos spalvos pluta. Be to, keptas įdaras yra labiau švelnus ir trapus. „Haggis“ patiekalas patiekiamas į ritinius ir bulves. Pažymėtina, kad nacionalinis Škotijos patiekalas iš ėriukų ėriukų tapo plačiai paplitęs ne tik tėvynėje, bet ir visame pasaulyje.
Nipsas ir Tattis
„Nips“ ir „tattis“ yra paprasčiausiai kepami ropių ir bulvių patiekalai, kurie paprastai patiekiami į pagrindinį nacionalinį Škotijos patiekalą. Jie gali būti troškinių arba bulvių koše. Tačiau, net ir tokiu pagrindiniu, iš pirmo žvilgsnio, maistas, yra keletas subtilybių. Pvz., NIP niekada nevalgo. Pirma, jam leidžiama atvėsti, tada kaitinama ir tik tada patiekiama ant stalo. Taip pat yra šių patiekalų variantai: braškės (bulvės, juodieji pipirai, ropės) ir rumbedetabs (bulvės, svogūnai ir kopūstai).
Cullen Skunk
„Cullen Skunk“ yra žuvų sriuba, pavadinta kaime, kur jis buvo išrastas. Iš pradžių sriuba buvo pagaminta iš rūkytos juodadėmės menkės paprastame vandenyje ir patiekiama su juoda duona. Tačiau laikui bėgant pasirodė kitos galimybės: pienui, grietinėlėms, naudojant žalias juodadėmės menkes ir kitas. Žinoma, jei norite išbandyti klasikinę sriubą, geriau eiti į Cullen (Šiaurės Škotija) kaimą. Paprastai „Kallen Skunk“ papildoma ale.
Cocci-likki
Cocci-likki - tradicinis nacionalinis Škotijos patiekalas sriubos pavidalu. Pažymėtina, kad dėl labai storos konsistencijos jis gali būti taikomas ir pirmajam, ir antrajam. Pasiruošimas yra labai paprastas: jie renka viską, kas auga sode, ir virkite, atnešdami bulvių koše. Ypatingas kokcijinių likerių bruožas yra slyvos, kurios pašalina daržovių kartumą ir skonį. Išlieka paslaptis, kaip slyvos gali būti ant paprasto valstiečių stalo, tačiau daugelis mano, kad tai tapo žinoma dėl Prancūzijos tendencijų.
Škotijos kiaušiniai
Žinoma, kiaušiniai valgomi visur. Didžiojoje Britanijoje jie paprastai veikia kaip tradiciniai pusryčiai. Tačiau škotai juos ruošia savaip. Po kepimo kiaušiniai valcuojami maltos mėsos, duonos ir kepti. Skysti tryniai ir traškūs yra neįprasti, bet malonūs burnos pojūčiai.
Juodasis pudingas
Juodasis pudingas yra ne tik Škotijos nacionalinis patiekalas. Tai yra Škotijos pasididžiavimas, turintis ypatingą apsaugos statusą valstybės lygmeniu. Jis gaminamas iš riebalų, grūdų ir prieskonių, o specifinė spalva pasiekiama pridedant kraujo. Visa tai dedama į natūralų apvalkalą ir termiškai apdorojama. Juodieji pudingai patiekiami su jūros gėrybėmis, vištiena, kiauliena ir net vaisiais. Be to, tai tradicinis pusryčiai skotu.
Kranahanas
Cranahan yra desertas, pagamintas iš avižų ir medaus, pagaminto iš ožkų sūrio. Tačiau šių dienų receptas buvo patobulintas. Dabar vietoj sūrio, plakti grietinėlės ir kitų sudedamųjų dalių pridėta laukinių uogų ir viskio. Šis desertas patiekiamas ant plokštės, kurioje kiekvienas komponentas yra atskirai, kad svečias galėtų sumaišyti savo norimus ingredientus.
Viskis
Be minėtų patiekalų, viskis Škotijoje turi nacionalinio gėrimo statusą ir jo paruošimą reglamentuoja įstatymas. Galbūt dar labiau iškalbingas pats žodis „viskis“ gali pasakyti apie tai. Gėlų kalba tai tiesiog reiškia „gyvenimo vandenį“. Apibūdinant šio alkoholinio gėrimo įvairovę, knygoje nepakanka, ji yra tiek daug įsimylėjusi škotais, o jo skonio skirtumai yra tokie skirtingi.
Edinburgas
Tai – Škotijos širdis, plakanti ir senovės, ir šiuolaikiniu ritmu. Nuo kalno išdidžiai žvelgia Edinburgo pilis, sauganti Škotijos karalių regalijas bei relikvijas. Nepraleiskite progos pasivaikščioti Karališkąja Mylia (Royal Mile) – tai Viduramžius menanti gatvė, kuri jungia Edinburgo pilį ir Holyrood rūmus. Norintys daugiau linksmybių Škotijos sostinę turėtų aplankyti rugpjūtį, kuomet miesto gatves užtvindo Edinburgo festivalis, bene didžiausias tradicinis renginys Škotijoje.
Loch Ness
Greičiausiai galima sakyti, kad Loch Ness‘o ežeras yra vienas žymiausių pasaulyje. Antrąjį pagal dydį Škotijos ežerą išgarsino mitinė pabaisa, kuri, esą gyvenanti ežere ir retsykiais pasirodanti žmonėms ir iki šių dienų tebekurstanti žmonių fantaziją. Nenusiminkite, jei ir neišvysite legendinės būtybės. Loch Ness‘o apylinkės yra labai vaizdingos, o ant ežero kranto stūkso Urquharto pilies liekanos.
Eilean Donan
Nedidelėje Eilean Donan salelėje, kurią su žemynine dalimi jungia pėsčiųjų tiltas, stūkso romantiška viduramžių pilis. XIII amžiuje šioje vietoje iškilusi tvirtovė buvo skirta apsisaugoti nuo vikingų antpuolių.
Skara Brae
Viena geriausiai išlikusių Europos Akmens amžiaus gyvenviečių yra Meinlando saloje, priklausančioje Orknio salynui. Kadaise šiose į šiaurę nuo Škotijos krantų nutolusiame salyne gyveno piktų gentys. Neolitinė Skara Brae gyvenvietė, praminta Škotijos Pompėja, yra viena iš keleto vertingų istorinių paminklų, kuriuos galima aplankyti Orknio salose. Ilgą laiką Skara Brae buvo palaidota po pakrantės smėliu ir aptikta tik XIX a. Orknio salose taipogi išvysite neolitinę Maes Howe piramidę, Stennes akmenis, Brodgar akmenų žiedą.
Melrouso vienuolynas
Gotikinio vienuolyno, Melrose Abbey, kuris buvo įkurtas XII a. vienuolių cisternų, griuvėsiai apipinti legendomis. Vienuolynas išsiskiria itin gausia dekoratyvine puošyba.
Broch of Mousa
Škotijai priklausančiose Šetlando salose išlikęs įdomus statinys, manoma, iškilęs daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų. Tokio tipo bokštai-fortai būdavo naudojami gynybiniais tikslais. Broch of Mousa yra aukščiausia tokio tipo struktūra pasaulyje ir vienas geriausiai išlikusių priešistorinių statinių Europoje.
Stirlingas
Kadaise buvusi viena svarbiausių tvirtovių Škotijoje, Stirlingo pilis ilgainiui išaugo į miestą. Renesansinė pilis, iškilusi ant stataus skardžio, yra puikus kąsnelis istorijos ir romantikos mėgėjams. Teigiama, kad pilis kadaise atlaikė net 7 mūšius.
Škotiško viskio kelias
Viena iš populiariausių atrakcijų škotiško viskio tėviškėje yra škotiško viskio daryklų lankymas ir autentiško gėrimo degustavimas. Škotijoje siūlomas ne vienas viskio maršrutas, vingiuojantis tarp žėrinčių ežerų, apsamanojusių pilių ir žaliuojančių kalvų. Škotijos šiaurėje-šiaurės rytuose esantis Hailando (Highlands) regionas gali pasigirti kelių šimtmečių senumo salyklinio viskio gamybos tradicijomis. Vien Spėjaus slėnyje (Speyside) įsikūrę per 50 viskio varyklų. Grampiano kalnyne vingiuojantis viskio kelias pažymėtas ženklais. Žymiausios viskio daryklos šiame regione – tai Glenfiddich, Cardhu, The Glenlivet.
Velsas
Velsas - viena iš Jungtinę Karalystę sudarančių šalių. Velsas nuo seno garsėja kaip keltų tauta, kuri turi turtingą istoriją. Rytuose šalis ribojasi su Anglija, o jos ilgas ir labai įvairus pajūris driekiasi nuo Airijos jūros iki Bristolio kanalo.
Klimatas: Klimatas yra vidutinių platumų jūrinis. Sausio mėnesį vidutinė temperatūra yra 5-6 laipsniai, liepos 15-17. Velsas laikomas vienu lietingiausių regionų Europoje. Aukščiausia užfiksuota temperatūra: 35.2 °C , žemiausia – -23.3 °C.
Sostinė: Kardifas
Valstybinės kalbos: valų, anglų
Valiuta: Svaras sterlingų
Išsamesnės informacijos prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje Mob. 8 600 27067,el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloak74f3e7f054b03a0b7b6c3f874cfd4aee').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addy74f3e7f054b03a0b7b6c3f874cfd4aee = 'info' + '@';
addy74f3e7f054b03a0b7b6c3f874cfd4aee = addy74f3e7f054b03a0b7b6c3f874cfd4aee + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';
var addy_text74f3e7f054b03a0b7b6c3f874cfd4aee = 'info' + '@' + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloak74f3e7f054b03a0b7b6c3f874cfd4aee').innerHTML += ''+addy_text74f3e7f054b03a0b7b6c3f874cfd4aee+'';
Velso ėriukas
Daugelis žmonių mano, kad tai yra geriausia avinėlis pasaulyje, ši mėsa yra batų sąraše. Nesvarbu, ar jūs perduodate savo mėsininką, ar patiria valgyti, nėra argumento, kad jis paliks jums įspūdį. Atsižvelgiant į Velso sodrus ganyklas ir žolių kalnus, išskirtinis ėriukas nelabai nustebintas.
Avienos sriuba
Iš dalies sriuba, iš dalies troškinys – taip būtų galima apibūdinti šį velsietišką patiekalą iš avienos. Patiekalo istorija siekia XIV amžių. Gaminant avienos sriubą avienos gabalėliai ant silpnos ugnies troškinami kartu su bulvėmis, porais, griežčiais ir morkomis. Pajūrio vietovėse sriuba gali būti gaminama ir iš jūros gėrybių.
Glamorgano dešrelės
Nors pagal apibrėžimą dešrelėse turėtų būti mėsos, tai negalioja Glamorgano grafystėje populiarioms dešrelėms. Šios dešrelės gaminamos iš sūrio, porų ir džiūvėsėlių. Kadaise šios dešrelės buvo gamintos iš vietinio trapaus karvių sūrio, kurio šiandien vietiniai gyventojai nebegamina. Šiandien Glamorgano dešrelės gaminamos iš karfilio, lankašyro ar net čederio sūrio.
Konvio kriauklės
Šiaurinėje Velso dalyje esantis Konvio miestas kadaise buvo perlų rinkimo vieta. Nors perlus auginančiose kriauklėse esančią mėsą valstiečiai paprastai numesdavo naminiams paukščiams, išradingesnieji ją naudojo savo virtuvėje. Kriauklių mėsa troškinama vandenyje arba vyne kartu su daržovėmis ir šiandien vietinių gyventojų ji yra laikoma kulinariniu pasididžiavimu.
Jūržolių duona
Velse auganti jūržolė keletą valandų kepama iki suminkštėja. Tai ir vadinama jūržolių duona, nors su tikrąja duona iš miltų neturi nieko bendro. Ši tamsios spalvos konsistencija dar kartais vadinama juoduoju auksu. Ir ne veltui, nes jūržolių duona anksčiau buvo gana brangus patiekalas. Manoma, jog ši delikatesą anglai valgydavo dar XVII amžiuje.
Velsietiški skrebučiai su sūrio padažu
Unikalus patiekalas, kurį velsiečiai vadina rarebit gaminamas iš skrudintos duonos ir sūrio padažo. Patiekalo istorija siekia net XVI amžių. Ypač įdomi šio užkandžio pavadinimo kilmė. Tikėtina, kad pavadinimas kilęs iš žodžio rabbit (liet. triušis). Tikriausiai žodis iškraipytas siekiant parodyti skurdžią Velso padėtį: tuo laiku mėsa daugeliui valstiečių buvo prabangos prekė. Kita pavadinimo kilmės teorija teigia, kad tai tik velsiečių dialekto pasekmė.
Juodasis keksas
Ši kvietinė duonelė skoniu primena keksą. Kepama iš miltų ir džiovintų vaisių. Prieš kepimą vaisiai pernakt mirkomi arbatos ir rudojo cukraus tirpale. Į duonelę dar dedamas kiaušinis ir prieskoniai. Paprastai velsiečiai juodąjį keksą valgo su sviestu. Vieni mėgsta valgyti vos tik iškeptą ir dar šiltą duonelę, kiti pataria palikti ją bent parai, kad subręstų skonis.
Brecon Beacons nacionalinis parkas
Brecon Beacons nacionalinis parkas apima vieną iš gražiausių Velso dalių. Šis keliautojo rojus ribojasi su dviem gana skirtingais kompleksais Juodieji kalnai. Pirmasis, į vakarus, yra šaltinis Usk upė, o rytui - tai garsus laukiniai poniai. Dauguma šio 520 kvadratinių mylių parko kalnų yra didesni nei 1000 pėdų, daugiausia virš 2000 pėdų, ir yra pavadinti po raudonojo smiltainio, todėl jie primena šviesos signalus, kuriuos vieną kartą įspėjo užpuolikai. Būtinai apsilankykite daugybėje urvų ir krioklių, ypač Henrido krioklys ne Coelbren. Tiesiog už parkų ribų, netoli Abergavenny, galite aplankyti anglies kasyklą Big Pit nacionalinis akmens muziejus.
Snoudonija
Pagalvokite apie Velso, ir jūs tikriausiai galvoji apie "Snowdonia", gražų kalnų ir kalvų, esančių Gwynedd grafystėje, kalnų sąrašą. Susideda iš 14 didingų viršūnių virš 3000 pėdų aukščio - labiausiai žinomas yra 3546 pėdų Snowdon kurio viršūnė yra prieinama traukiniu - "Snowdonia" galima pamatyti taip toli kaip Porthmadogas vakarinėje pakrantėje. Kai esate čia, lengva suprasti, kodėl ši vietovė labai populiari vietinėse legendose, įskaitant tuos, kurių pagrindas yra Karalius Arturas, kurie, vietiniai gyventojai, primygtinai reikalavo valų. Snoudonijos nacionalinis parkas taip pat yra vienas iš populiariausių žygių ir laipiojimo vietų Didžiojoje Britanijoje ir nuo pakrantės iki pat Bala ežeras.
Caernarfon pilis
Pastatas, pastatytas King Edward I XIII amžiuje kaip pirmojo Velso princo vieta, Caernarfono pilis yra viena iš didžiausių šalies pilių. Su savo 13 bokštais ir dviem vartais ši masyvi pilis yra pripažintas kaip vienas iš įspūdingiausių ir geriausiai išsaugotų viduramžių tvirtovių Europoje. Užimdamas net senesnės Normano pilies vietą, Caernarfono pilis dominuoja Seionto upės vandenyse ir Menai sąsiauryje vienoje pusėje, o kita - griuvėsiais. Jo karališkas paveldas tęsiasi iki šios dienos, o 1969 m Princo Charleso investicijos scena kaip Velso princas.
Conwy pilis
"Conwy" šiaurinėje pakrantėje Velse, vos už kelių minučių nuo Mančesterio, siūlo kažką visiems: apsvaiginimo pilį, viduramžių architektūrą ir daugybę parduotuvių. Geriausi rodiniai Conwy pilis ir River Conwy, kurio tiltelio dizainas yra Thomas Telford, yra 13-ojo amžiaus miesto sienos, pastatytos karaliaus Edwardo I, kad Welshas išliktų įlankoje. Nacionalinis patikos fondas "Aberconwy House" yra tik Conwy išlikęs 14-ojo amžiaus prekybos namai ir vienas iš pirmųjų pastatų, pastatytų miesto sienose. Kiti įdomūs namai yra Elizabetanas Plas Mawr, ir Mažiausias namas Didžiojoje Britanijoje.
Portmeirion
"Portmeirion" yra gražus kurorto viešbutis ir lankytojo atrakcija į Snowdonia nacionalinio parko krantą Gwynedd, Šiaurės Velsas. "Portmeirion", sukurtas sero Clough Williams-Ellis laikotarpiu nuo 1925 iki 1975 m., Buvo sukurtas taip, kad jis būtų panašus į nuostabų itališką žvejų kaimelį. Lankytojai, likusieji per naktį, viską sugrįždavo, kai vartai uždaryti, kai jie gali apžiūrėti savo gražius sodus, fontanus, bažnyčią ir apatinio kaimo pakrantės takus. Tai buvo vieta daugybei filmų ir televizijos programų, įskaitant 1960 m. Kulto šou, Kalinys.
Anglisai
Atskirtas iš Vakarų žemyno per mylių Menai sąsiaurį Menai pakabos tiltas (1818 m.) - Anglesio saloje gyvena keletas nuostabių, nedideli žvejų kaimeliai, apibarstyti daugiau nei 100 mylių patrauklios pakrantės. Kartu su smėlio paplūdimiais ir tokiais orientyrais kaip South Stack švyturys, salos minkštas klimatas tampa populiarus ir dienos turistams, ir poilsiautojams. Mažesni Šventoji Sala, sujungtas su "Anglesey by bridge", yra populiarus atostogų kurortas su dviem promenadais (vienas iš jų yra 2,4 km ilgio), o maža Saltos sala siūlo puikius vaizdus ir galimybę paukščių stebėjimui. Galiausiai vienas garsiausių pasaulyje nuotraukų operacijų yra miesto geležinkelio platformose, turinčiame ilgiausią pasaulyje pavadinimą: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllandysiliogogogoch.
Llandudno
"Llandudno" yra didžiausias pajūrio kurorto miestas Velse, pavadintas "Velso kurorto karalienė".Šiaurinėje pakrantėje, iš kurios atsiveria vaizdas į Airijos jūrą, ši vaizdinga turistinė vieta yra tarp Velsiečių žemyno ir Didžiosios Ormos, pusiasalio, gyvenančio nuo akmens amžiaus. Unikalus miestas promenada yra nemokamas įprastų pajūrio parduotuvių ir kavinių, kurie buvo išmintingai išdėstyti už kranto, siekiant užtikrinti Viktorijos lankytojams taikingesnę patirtį. Geriausi miesto ir jo apylinkių vaizdai yra iš Didysis ormas, lengvai pasiekiama paveldo tramvajaus. Gerai prijungtas geležinkeliu ir keliu, Llandudnas yra puikus pagrindas, kuriuo galima aplankyti įspūdingą Velso šiaurinę pakrantę.
Britanija
Anglija – didžiausias ir tankiausiai gyvenamas Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Jungtinės Karalystės kraštas. Jos gyventojai sudaro daugiau nei 83 % visų Jungtinės Karalystės gyventojų, užima du trečdalius Didžiosios Britanijos salų ploto ir ribojasi su Škotija šiaurėje ir Velsu vakaruose.
Klimatas: Vidutinė metinė temperatūra 8–11 °C. Žiemos šiltos, drėgnos, pučia gūsingi vėjai, Škotijos salose būna uraganų. Sausio vidutinė temperatūra: šiaurės vakaruose –3 °C (Škotijoje atšąla iki –18 °C), šiaurės rytuose 3 °C, pietvakariuose 7 °C. Vasaros vėsios; liepos vidutinė temperatūra šiaurėje 12–13 °C, pietuose 17 °C. Kritulių iškrinta ištisus metus (daugiausia lyja), ypač nuo spalio iki sausio. Sninga visur, sniego danga išsilaiko šiaurėje 1–1,5 mėnesio, pietuose – savaitę.Sostinė: LondonasValstybinė kalba: anglųValiuta: Svaras sterlingų
Išsamesnės informacijos prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje Mob. 8 600 27067,el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.
document.getElementById('cloakdf3f30212a6a4f85848283446cf83657').innerHTML = '';
var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';
var path = 'hr' + 'ef' + '=';
var addydf3f30212a6a4f85848283446cf83657 = 'info' + '@';
addydf3f30212a6a4f85848283446cf83657 = addydf3f30212a6a4f85848283446cf83657 + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';
var addy_textdf3f30212a6a4f85848283446cf83657 = 'info' + '@' + 'kelionesjums' + '.' + 'lt';document.getElementById('cloakdf3f30212a6a4f85848283446cf83657').innerHTML += ''+addy_textdf3f30212a6a4f85848283446cf83657+'';
Sekmadienio kepsnys
Tai vienas iš pagrindinių britų virtuvės patiekalų, kurį sudaro keptos bulvės ir mėsa. Dažniausiai kepsniui naudojama jautiena, rečiau – aviena, vištiena, kiauliena. Garnyrui pasirenkamos kepintos arba virtos daržovės. Dažniausiai prie kepsnio patiekiamos dviejų rūšių daržovės. Esminis sekmadienio kepsnio akcentas – Jorkšyro pudingas su išskirtiniu svogūnų padažu. Be pastarojo padažo tradicinis sekmadienio kepsnys sunkiai įsivaizduojamas. Tiesa, net patys sekmadienio pietūs čia turi atskirą pavadinimą – „Roast Dinner“.
Žuvis su skrudintomis bulvytėmis
Žuvis tešloje ir dailiai apskrudusios bulvytės – tai vienas tradicinių britų virtuvės patiekalų. Seniau buvo naudojama tik viena žuvies rūšis – menkė, bet šiandien jau galite ragauti ir kitokios. Šis patiekalas neretai traktuojamas kaip kultūros dalis, o išpopuliarėjo jis XIX amžiuje.
Svečiuodamiesi Jungtinėje Karalystėje žuvies su skrudintomis bulvytėmis rasite kone kiekvienoje greito maisto prekybos vietoje. Patiekalu galėsite mėgautis tiesiog gatvėje, jaukiai įsitaisę ant suolelio ir stebėdami įprastą miesto ritmą.
Angliški pusryčiai
Kalbant apie tradicinius Jungtinės Karalystės patiekalus būtina paminėti angliškus pusryčius. Sotūs – tai geriausiai juos apibūdinantis žodis. Priklausomai nuo regiono, pusryčių ingredientai gali skirtis, bet paprastai juos sudaro kiaušinienė, rūkyta arba kepta kiauliena, britų mėgiamos dešrelės, konservuotos pupelės, grybai, pomidorai ir būtinai skrudinta duona.
Labai dažnai ant britų pusryčių stalo atsiduria juoduoju pudingu vadinama dešrelė. Kodėl toks pavadinimas? Dešrelei pagaminti naudojamas kiaulės kraujas, taip pat gausiai svogūnų, žolelių, avižinių dribsnių.
Norintiems lengvesnių pusryčių britai pasiūlys dribsnių, apelsinų sulčių, šviežių vaisių salotų ir angliškos arbatos be kurios neapseinama.
Duonos ir sviesto pudingas
Britų desertai tikrai yra išskirtiniai. Iš keleto ingredientų gaminamas duonos ir sviesto pudingas pasižymi išskirtiniu skoniu. Nuo seno šalyje vertinamas patiekalas nepraranda savo pozicijų iki šiol.
Londono bokštas
Tvirtovė yra vienas seniausių pastatų Anglijoje ir vienas lankomiausių objektų pasaulyje. Įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Bokštas buvo įkurtas II amžiuje kaip miesto įtvirtinimų dalis, vėliau jį užbaigė ir sutvirtino Viljamas I ir Ričardas Liūtaširdis. Šiuo metu Taueryje yra muziejus, šarvojimo salė su karūnos lobiais ir istoriniai architektūros paminklai.
Bokšto tiltas
Vienas pagrindinių ir atpažįstamų Anglijos sostinės orientyrų. Pakabinamą pakeliamąjį tiltą kasdien naudoja daugiau nei 40 000 žmonių, norėdami patekti į kitą Temzės pusę. Bendras tilto ilgis yra 244 metrai. Bokštai yra 65 metrų aukščio. 44 metrų aukštyje tarp bokštų yra galerija, ji naudojama kaip apžvalgos ir muziejaus platforma. Tarp bokštų yra pakeliami sparnai. Jie veisiami maždaug 4-5 kartus per savaitę.
Stounhendžas
Ši archeologinė vietovė laikoma viena mistiškiausių pasaulyje. Mokslininkai dar nesutarė dėl pastato paskirties. Apytikslis Stounhendžo pamatų vasarnamis - XXX a. Pr. Kr Susideda iš akmenų blokų, sveriančių iki 45 tonų, išdėstytų žiedais arba pasagos pavidalu. Manoma, kad kelis tūkstančius žmonių per 300 metų atliko tokį daug darbo reikalaujantį darbą. Ši svetainė yra saugoma UNESCO.
Bekingemo rūmai
Didžiosios Britanijos monarchų rezidencija. Įkurta 1703 m. Ir nuo to laiko buvo apdovanota kelis kartus. Galutinę formą ji įgijo iki 1853 m. Lankytojams apžiūrėti galima tik du mėnesius per metus per karalienės atostogas - rugpjūtį ir rugsėjį. 19 kambarių iš 775 pilies kambarių siūloma apžiūrėti, įskaitant sosto kambarį, meno galeriją, pobūvių salę. Įdomus karališkasis sodas, kuriame gyvena flamingai, yra ežeras ir kriokliai.
Londono akis
Ferris ant Temzės kranto. 32 kapsulių kabinos atspindi Londono priemiesčių skaičių. Vienoje kabinoje telpa iki 25 žmonių. Atrakcijos aukštis - 135 metrai. Vaizdas nuo jo viršaus giedru oru siekia 40 km. Viena pilna revoliucija trunka apie 30 minučių. Ratas yra su LED apšvietimu. Sutemus šviečiantis ratas palieka nepamirštamą patirtį.
Elizabeth Tower
Turistai dažnai vadina Elžbietos laikrodžio bokštą Vestminsterio rūmuose kaip Big Beną. Tačiau iš pradžių taip buvo vadinamas tik didžiausias varpelis iš kitų šešių laikrodžio, jo svoris yra 13 tonų. Šiais laikrodžių, varpų ir bokštų vaizdai yra vienas ir kartu jie yra populiariausias turistinis Londono simbolis. Bokštas yra 96 metrų aukščio. Konstrukcijos stilius yra neogotikinis. Jo fasadą puošia lotyniški užrašai.
Vestminsterio abatija
Puiki Britanijos monarchijos karališkosios dinastijos vieta. Čia vyksta karūnacijos, čia yra ir valdovų laidojimo vietos. Daugelis garsių šalies rašytojų ir poetų - Charlesas Dickensas, Samuelis Johnsonas ir kiti yra palaidoti abatijoje „Poetų kampe“. Turistus traukia viduramžių abatijos architektūra.
Vindzoro pilis
Nuo XI amžiaus ji buvo vadinama Britanijos monarchų šalies rezidencija. Ji buvo įkurta 1066 m. Iki šiol jis buvo kelis kartus perstatytas ir išplėstas. Lankytojams atviros prabangios salės su turtinga interjero dekoracija ir antikvariniais baldais. Juose yra meno kūrinių iš karalių kolekcijos. Vindzoro parke galite pamatyti koplyčią Šv. Georgas. Didelį parką puošia išskirtinės skulptūros.
Britų muziejus
Eksponatų skaičius yra praktiškai didžiausias pasaulyje - 13 mln. Pristatomos senienų kolekcijos iš Egipto, Afrikos, Graikijos, Romos, Rytų ir Europos. Bendras pagrindinio Londono muziejaus koridorių ilgis yra 4 km. Muziejaus pastatas buvo baigtas statyti 1847 m. Projektas sukurtas senovės graikų stiliumi, jį puošia 44 kolonos. Vėliau buvo baigtas Didysis kiemas, kuriame įrengta įspūdinga skaitykla.
Nacionalinis geležinkelio muziejus
Įkurta 1975 m. Vienas lankomiausių - apie milijonas lankytojų per metus. 8 hektarų plote yra ekspozicijos, pasakojančios apie Anglijos geležinkelio istoriją. Lokomotyvų ir vagonų kolekciją reprezentuoja šimtai eksponatų. Ypač įdomūs karališkieji Viktorijos laikų traukiniai.Juose yra 20 000 knygų ir žurnalų, taip pat techninė ir inžinerinė dokumentacija.
Londono nacionalinė galerija
Galerijoje eksponuojama daugiau nei 2000 XIII – XX a. Vakarų Europos tapytojų - Van Gogo, Rembrandto, Da Vinci, Raphaelio, Ticiano ir daugelio kitų - paveikslų. Paveikslai salėse išdėstyti chronologiškai. Galerijoje siūlomos ekskursijos su gidu. Nepriklausomiems lankytojams patariama iš anksto nustatyti, kokius paveikslus jie nori pamatyti - per vieną dieną apeiti visos galerijos neįmanoma. Įėjimas į galeriją nemokamas.
Gamtos istorijos muziejus
Anksčiau jis buvo Britų muziejaus dalis, nuo 1181 m. Jis buvo atskirame pastate, o nuo 1963 m. Galiausiai atsiskyrė. Muziejaus kolekciją sudaro keli milijonai eksponatų visose gamtos mokslų srityse - botanikoje, zoologijoje, mineraloguose, paleontologijoje. Įdomiausios yra meteoritų kolekcija, Tyrannosaurus rex mechaninis modelis ir Diplodocus griaučiai. Įėjimas į muziejų nemokamas.
Romėnų pirtys Bate
Puikiai išsilaikęs Romos viešasis maudymosi kompleksas. Apima kelias pagoniškas šventyklas, pastatytas I amžiuje. Statydami pirtis statybininkai naudojo vandens tiekimo sistemas, kurios atsižvelgė į oro sąlygas. Todėl voniose vanduo pasiekė 96 laipsnius. Dabartinis kompleksas įgavo po rekonstrukcijos XVIII a. Dabar joje galite išsimaudyti ar užsisakyti SPA procedūras.
Shambles gatvė Jorke
Viduramžių Shambles gatvė yra orientyras Jorko mieste. Jis įsikūręs miesto centre. Gatvė yra 100 metrų ilgio ir labai siaura. Anksčiau jame buvo mėsinių parduotuvės. Kai kuriuose pastatuose vis dar yra kabliukų mėsai pakabinti. Dabar jame yra daug suvenyrų parduotuvių. Manoma, kad Šamblio gatvė tapo įstrižainės alėjos prototipu iš Hario Poterio visatos.