Kelionės į Norvegiją metu jūs išvysite šalį, kurios kraštovaizdis išvagotas ledynų, fiordų bei kalnų. Čia gamta žavi tuo, kad žiemą būna poliarinės naktys, o vasaros viduryje šiaurinėje šalies dalyje jūs galėsite savo akimis pamatyti baltąsias naktis, kurių metu arktiniame žiede saulė nenusileidžia nuo gegužės iki liepos pabaigos.

Plotas - 385 186 km²

Gyventojų skaičius - 5 328 212 gyventojai (2018 m.)

Sostinė - Oslas, 658 390 gyventojų (2016 m.)

Laikas Norvegijoje - laiko juosta UTC +1, todėl laikrodį reikės pasukti viena valanda atgal.

Religija - 77proc. evangelikų - liuteronų

Kalba – norvegų (Bokmål ir Nynorsk dialektai)

Pinigai - Norvegijos krona

Klimatas Norvegijoje. Norvegijoje dominuoja subarktinis, jūrinis ir kontinentinis klimatas. Žiemos būna šaltos, iškrenta daug sniego, o temperatūra nukrenta ir net žemiau negu –20 °C. Kuo toliau į šiaurę, tuo žvarbesnė temperatūra. Sniegas viršukalnėse išsilaiko visus metus. Vasaros orai Norvegijoje – vėsūs, vėjuoti, bet būna ir itin šiltų, net karštų dienų. Vasarą šviesu beveik visą parą, o žiemą tamsiame danguje galima išvysti magišką Šiaurės pašvaistę.

Viešasis transportas. Norvegija – gana didelė šalis, todėl pagrindinę transporto sistemą joje sudaro geležinkelių, automobilių, vandens bei oro transportas. Bet kuriame regione galima keliauti autobusu, traukiniu, keltu. Didžiuosiuose miestuose važiuoja metro ir tramvajai. Transporto bilietai kainuoja nuo 25 iki 45 kronų. Bilietus geriau pirkti iš anksto – tada jie bus pigesni. Galima įsigyti įvairios trukmės bilietų: vienkartinių, vienos dienos, kelių dienų, savaitės ar net mėnesį galiojantį bilietų pasą.

Šventės ir festivaliai Norvegijoje. Bergenfest – tai modernios muzikos festivalis, vykstantis birželio pabaigoje Bergeno mieste. Jis pritraukia atlikėjus iš viso pasaulio. Užšalusio krioklio festivalis – unikalus renginys, vykstantis vasario mėnesį Lillehammer mieste. Per jį muzikantai groja instrumentais, pagamintais iš ledo. Gruodžio pradžioje Osle organizuojamas Bolivudo festivalis, kuriame rodomi filmai, spektakliai bei švenčiama Indijos kultūra. Norvegijoje taip pat vyksta muzikos, šokių, menų festivaliai, koncertai, parodos ir kitos lokalios bei tarptautinės šventės.

Lauktuvės iš Norvegijos. Ką atvežti lauktuvių draugams ir giminaičiams: vilnonius megztinius, kojines, pirštines, stiklo dirbinius, trolius, akvavit gėrimą, rudąjį sūrį brunost, norvegišką pieninį šokoladą, tekšių uogų džemą, miniatiūrinį vikingų laivą.