Šilta ir temperamentinga, gurmaniška žydrojo Dunojaus šalis Vengrija, garsėjanti terminiais šaltiniais, desertiniu vynu, saldžiosiomis paprikomis ir, žinoma, vengrišku guliašu.

Plotas: 93 030 km²
Gyventojų skaičius: 10.083 mln.(2008 m)
Sostinė: Budapeštas
Kalba: vengrų
Piniginis vienetas: Vengrijos forintas
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtis. Vengrija - valstybė Vidurio Europoje. Vakaruose ji ribojasi su Austrija, Slovėnija, šiaurėje - su Slovakija, rytuose - su Ukraina ir Rumunija, pietuose - su Serbija ir Kroatija. 
 
Klimatas. Vengrijos klimatas - vidutinių platumų žemyninis, būdinga trumpos švelnios žiemos, šiltos vasaros ir gausūs lietūs pavasarį bei vasarą. Sausio mėnesio temperatūra vidutiniškai – 0 iki -15°C, vasarą – iki 27-35°C. Per metus vidutiniškai iškrenta 635 mm kritulių.
 
Vengrijos gamta. Dunojus dalija Vengriją perpus. Rytuose plyti Didžioji Vengrijos žemuma - Alfeldas (a.~120 m.), į vakarus nuo Dunojaus driekiasi kalvota sritis su Bakonio kalnais ir Balatono ežeras - didžiausias gėlo vandens ežeras Vidurio Europoje. Šiaurės vakaruose yra Uždunojės kalnai, o vakarinė Vengrijos siena ribojasi su Alpėmis. Kalnų grandinė nusidriekusi išilgai šiaurinės Vengrijos sienos. Aukščiausias yra Matros kalnuose esantis Kėkeš kalnas (1015 m). Didžiausia Vengrijos upė - Dunojus.
 
Vengriją garsina gydomieji šaltiniai bei turistų pamėgta gražuolė, Dunojaus perlu vadinama, sostinė Budapeštas. Daugybė turistų jau seniai pamėgę savaitgalius Vengrijos sostinėje. Kelionės į Vengriją metu pažinsite šią įdomią šalį, galbūt, panorėsite sugrįti čia dar ne kartą.

Kada geriausia keliauti į Vengriją?

Vengrija keliautojų laukia ištisus metus, tačiau tie, kurie nori  pasimėgauti saule ir šiluma, kelionę turėtų planuoti vasarą, kai termometro stulpelis šokteli iki +26 – +30  laipsnių karščio. Tiesa, vasariniai lietūs – gana dažnas reiškinys, todėl svarbu pasirūpinti tinkama apranga.  Žiemos Vengrijoje būna vėsios ir drėgnos. Žiemos vidutinė temperatūra -2 laipsniai šalčio.