JAMAIKA – MUZIKOS IR SAULĖS ŠALIS
Jamaika yra sala Karibų jūros regione, bene labiausiai garsėjanti kaip atlikėjo Bobo Marlio gimtinė. Vis dėlto, regis Jamaikoje nėra vienintelis populiarus muzikos stilius – vaikštant gatve užburia ska, rockteady, mento ir kitų stilių muzikos ritmai. Viešėdami saloje galite pasigrožėti vaizdingais kalnais ir atogrąžų miškais, nesibaimindami čia sutikti gyvatę – beveik visas jas išnaikino mangustos, kurios buvo įvežtos gaudyti peles. Jamaika yra trečia pagal dydį Karibų sala, kurios daugiau nei pusę sudaro kalnai. Turistus šalis vilioja balto smėlio paplūdimiais, turkio spalvos jūra, ir, žinoma, nesibaigiančiomis linksmybės. Jamaiką galima drąsiai vadinti muzikos ir saulės šalimi, tačiau keliautojai čia ras kur kas daugiau.

Plotas - 10 991 kv. km.

Gyventojų skaičius - 2 813 285 gyventojai (2017m.)

Sostinė – Kingstonas.

Valstybinė kalba - anglų.

Religija - Protestantizmas (62,5%), netikintys (20.9%), katalikai (2.6%), kitos religijos (14.2%).

Elektros srovė - visoje šalyje dažniausiai 110 voltų. Rozetės ir elektros kištukai yra amerikietiško tipo.

Valiuta - Jamaikos doleris.

 

ĮDOMŪS FAKTAI
Jamaika yra pirmoji Karibų šalis, kuriai buvo suteikta nepriklausomybė;
Jamaikoje auga virš 200 orchidėjų rūšių. Net 73 jų rūšys nerandamos niekur kitur;
Jamaika yra šešis kartus mažesnė už Lietuvą, tačiau gyventojų skaičius – praktiškai toks pat;
Jamaikos gyventojai – sveiko maisto propaguotojai. Įdomu tai, kad jie nevalgo ne tik moteriškos lyties gyvūnų ir augalų, teigdami, kad šie jiems yra per riebūs;
Nors marihuanos rūkymas saloje nėra legalus, dauguma gyventojų teisinasi tuo, kad marihuana yra ne narkotikas, bet vaistas.

KAIP PAŽINTI JAMAIKĄ?
Jamaikoje labai gerai išvystytas autobusų maršrutų tinklas, o bilietai yra labai pigūs. Didesniuose miestuose galima išsinuomoti automobilį, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad čia eismas yra gana chaotiškas ir vyksta kairiąja kelio puse. Automobilių nuoma yra gana brangi, tačiau galima rinktis iš gausybės agentūrų. Norintys išsinuomoti automobilį turės palikti užstatą ir pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Atsiskaityti galima tik grynaisiais pinigais. Automobilį galima apdrausti – paslaugos kaina parai svyruoja nuo 12 iki 15 eurų. Svarbu žinoti, kad automobilį Jamaikoje gali išsinuomoti tik 25 metų sulaukę asmenys. Jei naudositės taksi paslaugomis, dėl kainos derėkitės iš anksto.

 

 

Išsamesnės informacijos teiraukitės mūsų biure 
Mob. tel.: 860027067,
el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.