KIURASAO – SALA, IŠTISUS METUS DŽIUGINANTI ŠILUMA
Curaçao (Kiurasao arba Kurašao) salą turistai pamėgo dar ganėtinai neseniai. Iki 2010 metų Kiurasao priklausė Nyderlandų kolonijai (Nyderlandų Atilams), o dabar ji turi autonomiją Nyderlandų karalystės sudėtyje. Tai yra gana nedidelė sala, esanti Karibų jūros dalyje, netoli Venesuelos krantų. Kiurasao turistus vilioja puikiu oru: termometro stulpelis čia niekuomet nenukrinta žemiau 25 laipsnių Celsijos.  Šilumos mylėtojai čia gali drąsiai vykti bet kuriuo metų laiku – per metus suskaičiuojama net 350 saulėtų dienų! Kiurasao – nedidukė, vos 450 kvadratinių metrų pločio sala pietinėje Karibų jūros dalyje. Salos klimatas idealus atostogauti visus metus – oro temperatūra čia nenukrenta žemiau 25 ir nekyla aukščiau 32 laipsnių šilumos. Saulėtų dienų būna daugiau nei 350 per metus, o Karibų jūrai būdingi uraganai dažniausiai salą apeina šonu, nepridarydami didesnės žalos.

Salos sostinė – Willemstad

Willemstad – į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą įtrauktas miestas. Vandens kanalų jis perskirtas į dvi dalis, kurias jungia pėsčiųjų tiltas. Willemstad – jaukus, mažas miestas, pasižymintis gražia architektūra, spalvingais pastatais ir subtilia miesto kultūra. Mieste yra turgus, kur galima įsigyti lauktuvių, maisto produktų, įvairių rankdarbių, drabužių, o prie prieplaukos esančiame turguje – vietinių vaisių, naminio romo, vaistažolių, daržovių, žuvies (kurią įsigyti galima tiesiai iš stovinčių laivų su Venesuelos vėliavom, o pageidaujant ją čia jums ir išdoros). Patariu derėtis arba pasakyti, kad per brangu ir eiti toliau, nes kaina kartais sumažėja dvigubai. O į žodžius: ,„I give you best price!“ (liet. parduosiu už geriausią kainą) nekreipkite dėmesio. Taip pat iš anksto klauskite prekių kainos, nes vaisiai ir daržovės tokių tiesiog neturi, o jų galutinė kaina sakoma tokia, kokią nori pasakyti pardavėjas. Patarimas paragauti didžiulių avokadų, papajų, mango, melionų.

Aplankykite salos muziejus. Jūros muziejuje, kuris yra tiesiai už žuvies turgaus, sužinosite daugiau apie salą, susipažinsite su jos įžymiais žmonėmis. Jame rodomas vaizdo įrašas, kuris detaliai nupasakoja Curacao istoriją. Miesto centre yra valstybinio pobūdžio pastatai, didžiausias jų – Amsterdamo parlamentas. Patarimas užsukti į miesto centre esančią sinagogą (įėjimas mokamas), į visas bažnyčias, kurias pamatysite mieste. Beveik kiekvienoje gatvėje rasite nedidelius butikus, firmines parduotuves, įvairių virtuvių restoranus. Dominuoja azijietiška, indiška, itališka virtuvės. Kiekviena gatvelė ypatinga, su savotiškais pastatais, kurie pakeri savo spalvų gama, raštais bei piešiniais ant namų, gėlėmis.

 

 

Išsamesnės informacijos teiraukitės mūsų biure 
Mob. tel.: 860027067,
el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.