Tai - didžiausia Viduržemio jūros sala, žinoma savo turtinga istorija, vulkanine gamta, šilta jūra ir skaniu maistu. Reikia daugiau privalumų? Čia nuolat šilta, draugiški žmonės, o skrydis užtrunka vos porą valandų.

1 diena. SKRYDIS.
Oro uoste susitinkate su kelionės vadovu. Registracija. Skrydis Vilnius – Katanija (gali būti per tarpinį oro uostą).
Atvykus į Kataniją, pervežimas į viešbutį.
Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Etnos / Taorminos regione.

2 diena. ETNA. TAORMINA.
Pusryčiai.
Vykstate prie aukščiausio aktyvaus Europos ugnikalnio – Etnos. Atvykę apžiūrite 400 metrų skermens Silvestro kraterius, susiformavusius išsiveržus ugnikalniui maždaug prieš 3000 metų. Pageidaujantys daugiau įspūdžių, keltuvu ir džipais gali *pakilti į 2900 m aukštį, kur atsiveria dar didingesni Etnos ir apylinkių vaizdai.
Vykstate į Etnos papėdėje įsikūrusią Taorminą. Romėnų laikais tai buvo svarbus prekybos ir kultūros centras, viduramžiais miestas buvo Sicilijos karalystės sostinė. Ekskursijos metu išvysite vienintelį išlikusį Sicilijoje romėnų – Odeono teatrą, pasigrožite *Graikų teatru, pastatytu III a. pr. Kr. ir talpinančiame iki 15000 žiūrovų. Nueinate iki Balandžio 9-osios aikštės, esant galimybei, apsilankote Taorminos katedroje, pasivaikštote siauriausia miesto gatvele. Laisvas laikas, kurio metu rekomenduojame pasigrožėti panoramomis arba apsilankyti viename iš gausybės restoranėlių.
Grįžtate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė.

3 diena. RAGŪZA. MODIKA.
Pusryčiai.
Vykstate į Noto slėnyje esančią Ragūzą. 1 tūkstantmetyje p. m. e. dabartinio miesto ribose buvo sikulų genties gyvenvietė, kurią senovės graikai vadino Hibla Heraja. Senamiestis, vadinamas Ragusa Ibla, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia išlikę graikų nekropolio fragmentai, kiti Sicilijos baroko architektūros paminklai. Lankotės Šv. Jono Krikštytojo katedroje, kuri laikoma vienu gražiausių baroko architektūros paminklų pasaulyje.
Vėliau keliaujate į Modiką, kurią romėnai užėmė 241 m. p. m. e. per Pūnų karus. Vaikščiodami siauromis miesto gatvelėmis, pasigrožite Šv. Petro bažnyčia, Šv. Jurgio katedra, išvystate Modikos grafų pilį.
Vykstate į viešbutį Pjaca Armerinos / Kaltadžironės regione. Vakarienė. Nakvynė.

4 diena. PJACA ARMERINA. KALTADŽIRONĖ.
Pusryčiai.
Prie Pjaca Armerinos (Piazza Armerina) lankote garsiąją *Villa Romana – romėnų vilą, užimančią 3500 m2 plotą. Turtingo miestiečio viloje buvo daugiau kaip 40 patalpų (įskaitant ir tualetus). Visų jų grindis puošė meistriškai atliktos įvairių tematikų mozaikos, didelė dalis kurių išliko iki mūsų dienų. Garsiausia vilos mozaika – „Merginos su bikiniais“.
Vykstate į Kaltadžironę, kuri nuo senų laikų garsėja keramika – o ypač majolikos ir terakotos dirbiniais. Mūsų dienomis Kaltadžironės keramika populiari visame pasaulyje. Mieste gausybė istorinių pastatų, pastatytų iš balto akmens. Įspūdingos XVII – XVIII a. barokinės bažnyčios, Sicilijos banko rūmai žavi turistus. Po 1693 m. žemės drebėjimo atstatyto miesto dauguma statinių dekoruoti keraminėmis plytelėmis. Miesto pasididžiavimas – laiptai, vedantys į Santa Maria del Monte bažnyčią, kurių kiekviena pakopa išpuošta skirtingo stiliaus plytelėmis.
Vykstate į viešbutį Agridžento regione. Vakarienė. Nakvynė.

5 diena. TURKŲ LAIPTAI. DRUSKOS MUZIEJUS.
Pusryčiai.
Vykstate prie Turkų laiptų (Scala dei Turchi) – įspūdingų baltų uolų skardžių. Legenda pasakoja, kad turkų piratai šiomis uolomis lipdavo kaip laiptais tam, kad apiplėštų pakrantėje įsikūrusias gyvenvietes.
Vykstate į *Druskos muziejų, įsikūrusį pusiaukelėje tarp Trapanio ir Marsalos miestų. Čia susipažįstate su šimtmečius skaičiuojančiomis druskos gavybos tradicijomis, atrandate jūros ir sausumos harmoniją. Sužinote apie druskos „auginimą“, apžiūrite vėjo malūnus, kurie anksčiau buvo naudojami vandens kėlimui. Susipažįstate su druskos gaminiais, kurie naudojami maistui, kosmetikai ir medicinai. Apžiūrite baseinus, kuriuose išgaunama druska. Vėliau – trumpa iškyla jūra, kur atsiveria užburiantys pakrančių vaizdai.
Vykstate į viešbutį Palermo regione. Vakarienė. Nakvynė.

6 diena. MONREALĖ. PALERMAS.
Pusryčiai.
Ant Kaputo kalno, šalia derlingo La Conca d‘oro slėnio (kurį garsina alyvmedžiai, apelsinai ir migdolai), stūkso Monrealė, kurią kadaise normanų karaliai pavertė savo medžioklės kurortu ir čia pastatė rūmus. Besigrožėdami atsiveriančiais vaizdais, keliaujate iki *Monrealės Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo katedros, pastatytos vos per 15 metų. Čia susipina normanų, bizantiečių, saracėnų ir italų architektūros. Katedros interjerą puošia bizantiškos mozaikos, kuriose vaizduojamos svarbiausios Senojo Testamento scenos, Kristaus gyvenimas ir stebuklai, Petro ir Pauliaus darbai. Tai didžiausias viduramžių mozaikų kompleksas Italijoje (o galbūt ir pasaulyje).
Grįžtate į Palermą, žinomą dėl savo turtingos istorijos ir kultūros. Ekskursijos metu apžiūrite Normanų karalių rūmus Palazzo dei Normani, XI – XII a. pastatytą Normanų katedrą, pasigrožite Mediči šeimai sukurtu Pretorijos fontanu, kuris buvo pastatytas jų viloje Florencijoje, tačiau 1573 m. pervežtas į Palermą. Kai kurie žmonės iki šiol galvoja, kad fontanas yra pernelyg seksualus. Lankotės Kapucinų vienuolyne, kurio *katakombuose palaidota daugiau kaip 8000 žmonių. Pasigrožite Teatro Massimo, esančiu Dž. Verdi aikštėje. Laisvo laiko metu galite pasivaikščioti pėsčiųjų gatve arba paskanauti maisto, kuriuo garsėja Palermas.
Grįžtate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė.

7 diena. ČEFALU.
Pusryčiai.
Graikų kolonistų VIII a. p. m. e. įkurtas Čefalu garsėja savo senamiesčiu, esančiu ant uolėtos kalvos. Apsilankote XII a. pastatytoje Normanų *katedroje, įtrauktoje į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Katedra yra svarbus Normanų architektūros paminklas, kurį įkvėpė islamo amatininkų ir architektų meistriškumas. Pasivaikštote paplūdimio promenada Lungomare, užeinate į viduramžių skalbyklą, kuri visa iškirsta uoloje. Į ją galima patekti įmantriais lavos laiptais „a lumanchella“. Pasakojama, kad dar XX a. pabaigoje ši skalbykla buvo naudojama, nes Sicilijos skalbėjos norėjo išsaugoti senuosius papročius.
Laisvas laikas.
Vykstate į Sicilia Outlet Village. (Iš)parduotuvių kaimelyje yra daugiau kaip 140 parduotuvių, kuriuose rasite itališkais ir tarptautiniais prekių ženklais pažymėtų gaminių, nuolaidos kuriems visus metus siekia net iki 70%.
Atvykstate į viešbutį Etnos / Taorminos regione. Vakarienė. Nakvynė.

8 diena. KATANIJA. SKRYDIS NAMO.
Pusryčiai.
Dėl Etnos išsiveržimų, ugnikalnio papėdėje esanti Katanija nukentėjusi kelis kartus. Todėl čia, priešingai nei daugumoje Sicilijos miestų, vyrauja tamsiai pilkų atspalvių pastatai – nes didžioji dalis jų buvo statyta iš vulkaninių uolienų. Esant galimybei, apsilankote žuvų turguje La Pesceria, kuris kartais vadinamas teatru po atviru dangumi. Pasigrožite Šv. Agatos katedra, Massimo Belini operos teatru, Duomo aikšte – kurią juosia daugybė baroko pastatų, lankotės prie Sicilijos karalystės karališkosios pilies Castello Ursino. Čia, beje, puikiai atsiskleidžia Etnos didybė – juk kadaise pilis stovėjo prie pat jūros.
Laisvas laikas.
Po pietų vykstate į oro uostą. Registracija. Skrydis namo.