Serbija – tarsi paslėptas Balkanų perlas, žavintis savo svetingumu, turtinga istorija ir nepakartojama gamta. Nuo vingiuotų Dunojaus upės pakrančių iki snieguotų Balkanų kalnų, ši šalis kviečia atrasti savo paslaptis ir patirti nepamirštamus nuotykius.

Rodyti daugiau...

1 diena. Skrydis. Sveiki atvykę į Serbiją!
Vilniaus oro uoste susitinkate su lietuviškai kalbančiu vadovu, kuris lydės visos kelionės metu. Registracijos procedūros. Skrydis į Belgradą (gali būti su persėdimu tarpiniame oro uoste).

2 diena. Belgradas (pusryčiai, vakarienė)
Atskridę vykstate į viešbutį. Nakvynė, pusryčiai.
Pažintį su Serbiją pradedate apžiūrėdami Belgradą – miestą, kurį garsina įvairi architektūra, dinamiška istorija ir viena didžiausių santakų Europoje. Lankote miesto globėjo *Šv. Savos šventyklą, kurią galima išvysti iš bet kurio miesto kampelio. Apžiūrite Slavijos aikštę, Šv. Marko bažnyčią, Parlamentą ir karališkuosius rūmus. Keliaujate iki Respublikos aikštės, pasivaikštote Kunigaikščio Mihailo gatve – pagrindine pėsčiųjų alėja. Lankote Ortodoksų katedrą, išgirstate įdomių istorijų apie „Klaustuką - ?“, seniausią miesto taverną. Ekskursiją baigiate Savos ir Dunojaus upių santakoje esančiame Kalemegdano parke.
Laisvas laikas. Vakarienė bohemiškame Skadarlijos rajone Belgrade. Grįžtate į viešbutį.

3 diena. Novi Sadas, Sremski Karlovci, vietinių gėrybių degustacija ir Belgradas (pusryčiai ir vakarienė)
Po pusryčių vykstate į Novi Sadą. Austrų ir osmanų karų laikais buvęs pasienyje, šiuo metu Novi Sadas kultūros, ekonomikos ir pramonės centras. Ekskursijos metu pamatote Graikų mokyklą, Matica Srpskos (seniausio Serbijoje kultūros instituto) biblioteką ir galeriją. Lankotės Ortodoksų katedroje. Apžiūrite miesto rotušę, Laisvės aikštę, „Banoviną“ – vykdomosios tarybos ir asamblėjos buveinę, pasivaikštote pėsčiųjų gatve – Dunojaus alėja. Vykstate į Petrovaradino tvirtovę – geriausiai išlikusius gynybinius įtvirtinimus, esančius prie Dunojaus upės. Tvirtovė buvo pastatyta karalienės Marijos Teresės valdymo laikais.
Vėliau laukia istorijos ir architektūros kupina išvyka į Sremski Karlovci miestą. Lankote miesto centrą, kurį puošia barokinė architektūra: Patriarchalinė rezidencija, Šv. Nikolo bažnyčia, gimnazija, Keturių liūtų fontanas...
Vykstate į Fruška Goroje esantį ūkį, kur gardžiuositės vietos produktais, vynu ir rakija. Turistus pasitiks p. Mirjana, kuri apylinkėse garsėja kaip itin gardžius patiekalus gaminanti šeimininkė. Mirjana nuolat džiaugiasi galėdama pavaišinti svečius savo delikatesais, vynu ir rakija.
Grįžtate į viešbutį Belgrade. Vakarienė.

4 diena. Mokra Gora, Zlatiboras (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vykstate į Mokra Gorą, kur lankote Drvengrad (Medinį miestą) – etnografinį režisieriaus Emiro Kusturicos kaimą, kuris buvo pastatytas kaip filmo „Gyvenimas kaip stebuklas“ dekoracijos. Kasmet etnografiniame kaime vyksta festivalis „Kustendorf“. Emiro Kusturicos įkurto festivalio idėja – kad čia jaunieji kino kūrėjai ir studentai susitiktų su garsiais aktoriais bei režisieriais.
Vėliau laukia įspūdinga kelionė traukiniu „Nostalgija“. Vykstate nepaprastu aštuoneto formos keliu per gilius uolėtus tarpeklius, vedančius aukštyn ir žemyn. Tai – vienas žinomiausių kelių Serbijoje, vadinamas Šargano aštuonetu. Siaurojo geležinkelio trasos ilgis – 12 km, ji driekiasi 22 tuneliais ir per 5 tiltus.
Laisvas laikas, kurio metu galite papietauti (pietūs neįskaičiuoti į kainą).
Vykstate į viešbutį Zlatibore. Vakarienė.

5 diena. Zlatiboras, Sirogojno kaimas, Vrnjcka spa (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Vykstate į senąjį Sirogojno kaimą, esantį netoli Zlatiboro centro - muziejų po atviru dangumi „Staro Selo“. Nuolatinė muziejaus ekspozicija pasakoja apie XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Zlatiboro regiono gyvąją kultūrą. Gyvenimas apylinkėse buvo itin specifinis: žmonės gyveno kooperatyvais („išplėstinėmis“ šeimomis), kuriuos sudarydavo net iki 50 narių.
Kavos arba arbatos pertraukėlė su vietinių vaisių pyragų degustacija.
Atvykstate į Vrnjcka banja. Laisvas laikas spa ir sveikatingumo procedūroms. Vakarienė viešbutyje.

6 diena. Vrnjcka spa, Studenicos vienuolynas (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vykstate į *Studenicos vienuolyną, įkurtą XII a. Jo įkūrėjas – Stefanas Nemanja, viduramžių Serbijos valstybės kūrėjas. Tai vienas didžiausių ir turtingiausių vienuolynų šalyje, šiuo metu saugomas UNESCO.
Grįžtate į Vrnjcka banja. Laisvas laikas spa ir sveikatingumo procedūroms.
Dėmesio. Šią dieną viešbučio kambariuose galėsite likti iki 18:00 val. be papildomo mokesčio!
Vakare išsiregistruojate iš viešbučio. Vykstate į Belgradą. Atsisveikinimo vakarienė, po kurios išvykstate oro uosto link.

7 diena. Skrydis namo
Atvykus į oro uostą - registracijos procedūros. Skrydis į Vilnių (gali būti su persėdimu tarpiniame oro uoste).