Pasinerkite į Bavarijos magiją. Čia laukia didingos Alpės, žavios pilys (kurios kartais nukelia į pasakas), žavūs ir jaukūs maži miesteliai bei šurmuliuojantis modernus Miunchenas. Skrendam kartu!

1 diena. SKRYDIS.
Vilniaus oro uoste susitinkate su lietuviškai kalbančiu vadovu, kuris lydės visos kelionės metu. Registracijos procedūros. Skrydis į Miuncheną.
Atskridę *visuomeniniu transportu vykstate į viešbutį Miunchene arba jo apylinkėse. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. NOIŠVANŠTEINAS. FIUSENAS.
Pusryčiai viešbutyje.
Ryte vykstate į Noišvanštainą, kur stovi viena gražiausių pilių, pastatyta Liudviko II įsakymu. Sako, kad šios pilies įkvėptas Voltas Disnėjus vėliau nupiešė savo Miegančiosios Gražuolės pilį. Pats karalius (dažnai vadinamas Pasakų arba Išprotėjusiu karaliumi) buvo įkvėptas Richardo Vagnerio operų bei padavimų, pasakojančių apie vokiečių riterius. Liudvikas II pilimi džiaugėsi neilgai. Beje, ši pilis buvo nebaigta. Pasigrožėsite pilimi nuo Marijos tiltelio – ant kurio mėgo rymoti ir pats Liudvikas II. Esant galimybei, *lankotės pilyje.
Vykstate į kalnų papėdėje esantį mažą, bet jaukų vokišką miestelį – Fiuseną.
Tęsiate kelionę Romantiškuoju keliu ir vykstate į Vysą, kurį garsina Dominyko Cimermano projektuota Piligrimų bažnyčia nuplaktajam Išganytojui. Tai viena iš nedaugelio vokiškojo rokoko stiliaus bažnyčių. XIX a. puošnią bažnyčią buvo planuojama perstatyti, ir tik vietos ūkininkų dėka buvo išsaugota unikali architektūra bei puošyba. 1983 m. Vyso bažnyčia įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Vakare grįžtate į viešbutį. Nakvynė.

3 diena. CŪGŠPICĖ, LINDERHOFAS.
Pusryčiai viešbutyje.
Ryte vykstate Cūgšpicės link. Pakeliui – trumpas sustojimas Garmiše Partenkirchene, kuris garsėja savo slidinėjimo trasomis bei itin tapybišku centru. Pasivaikštote po Garmišo dalį.
Atvykę į Eibtalį, sėdate į *traukinį su kumpliaračiu (Zahnradbahn), kuris vaizdingu keliu užveš prie aukščiausios Vokietijos viršūnės – Cūgšpicės. 2962 m. aukštyje atsiveria užburiantys vaizdai į Alpes. Esant galimybei, pageidaujantys galės užkilti prie ženklo, žyminčio pačią aukščiausią Vokietijos vietą. Beje, viršūnė yra Vokietijos ir Austrijos pasienyje, todėl iš Bavarijos galėsite nesunkiai patekti ir į Tirolį 😊. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasimėgauti bokalu vokiško alaus arba tiesiog pasigrožėti vaizdais.
Lyno keltuvu nusileidę žemyn, vykstate į *Linderhofo rūmus. Tai mažiausi Liudviko II statyti rūmai – ir vieninteliai, kurie buvo baigti dar karaliui esant gyvam. Liudvikas II, talentingų meistrų pagalba susikūrė savo fantazijų ir iliuzijų kupiną pasaulį, priešingą realiam. Čia jis galėjo jaustis tikru karaliumi. Rūmai gausiai puošti ornamentais, interjeras kupinas prabangos. Prie rūmų buvo įkurta ir pirmoji pasaulyje nuolat veikiant elektrinė.
Vakare grįžtate į viešbutį. Nakvynė.

4 diena. MIUNCHENAS. SKRYDIS NAMO.
Po pusryčių lankote Bavarijos sostinę Miuncheną, kur jau nuo XII a. buvo įsikūrę vienuoliai, vyko prekyba, miestas buvo apjuostas gynybine siena. Per kelis šimtmečius čia iškilo daug bažnyčių, buvo pastatyti Bavarijos valdovų rūmai. Ekskursijos metu pamatysite senąją ir naująją Rotušes bei pasigrožėsite Marienplatz – Marijos aikšte, apsilankysite Miuncheno simboliu laikomoje Švč. Mergelės Marijos katedroje, užsuksite į Viktualienmarkt – turgų, kuriame kadaise prekes parduodavo ūkininkai, o dabar tai – gurmanų „šventovė“. Laisvu metu galėsite pasigrožėti Vitelsbachų dinastijos rūmais arba apsilankyti trijų aukštų buvusioje „pilies kiemo“ aludėje – Hofbräuhaus, įsteigtoje dar XVI a. Čia 1920 m. maždaug 2000 piliečių įkūrė Nacionalsocialistų partiją. Hofbräuhaus garsėja savo neformalia aplinka, kuri dažnai vadinama „mini-oktoberfest‘u“.
*Visuomeniniu transportu vykstate į oro uostą. Registracija į skrydį. Skrydis Miunchenas – Vilnius.