Vietnamas - žavi valstybė Pietryčių Azijoje, kuri garsėja savo kultūra, istorija, svetingais žmonėmis ir kvapą gniaužiančia gamta. Ar žinote, kad Vietnamo nacionalinis gyvūnas - drakonas? Keliaujam patikrinti!

1 diena. Skrydis Vilnius – tarpinis oro uostas – Hanojus.
Vilniaus oro uoste susitinkate su lietuviškai kalbančiu kelionės vadovu. Registracijos procedūros. Skrydis.

2 diena. Atvykimas į Hanojų (-/-/-).
Xin chào! Sveiki atvykę į Vietnamą.
Atskridus į Hanojaus oro uostą ir atlikus imigracijos formalumus, jus pasitiks vietinis gidas ir nuveš į miesto centrą.
Hanojus, Vietnamo sostinė ir vienas iš paslėptų Pietryčių Azijos brangakmenių, išsaugojo eleganciją ir žavesį, dėl kurių išsiskiria iš kitų miestų. Vingiuotos siauros gatvelės šurmuliuojančiame senajame kvartale kontrastuoja su smilkalų dvelksmu Literatūros šventykloje ir daugybės mažų ežerėlių ramybe. Puikūs seni kolonijiniai pastatai ir medžiais apsodinti bulvarai puikiai atspindi prancūzų įtaką miestui.
Registracija viešbutyje. Laisvas laikas.
Nakvynė viešbutyje Hanojuje.

3 diena. Hanojus su vandens lėlių teatru – naktinis traukinys į Sapą (Pu/Pi/-).
Po pusryčių viešbutyje keliausite į Etnologijos muziejų (nedirba pirmadieniais), kuriame galima susipažinti su šalies etninėmis grupėmis, jų papročiais ir gyvenimo būdais. Svarbiausia čia yra didelė, graži lauko erdvė, kurioje eksponuojami tikri gyvenamieji namai, kuriuos pastatė ir naudojo įvairios etninės grupės. Toliau aplankysite Literatūros šventyklą. Ji skirta Konfucijui ir pastatyta XI a. Tai buvo pirmasis Vietnamo universitetas, o studentai iki šiol čia ateina deginti smilkalų. Pasigerėsite ramia atmosfera, nuspalvinta smilkalų dūmais, pasigrožėsite lotoso tvenkiniais.
Po pietų aplankysite Ho Ši Mino kompleksą, praeisite pro įspūdingą mauzoliejų ir pasivaikščiosite vešliais Prezidento rūmų sodais, kuriuose yra Mot Kong pagoda, stovinti ant vienos medinės kolonos, ir Ho Ši Mino namas ant polių. Vėliau persikelsite į Senąjį kvartalą – triukšmingą Hanojaus širdį. Į garsiąsias „36 gatves“ kėlėsi amatininkai, kūrėsi manufaktūros. Anksčiau kiekviena gatvė turėjo joje gaminamo ir parduodamo daikto pavadinimą. Dauguma pavadinimų išlikę iki šių dienų. Tai vieta, kurią privaloma pamatyti, norint pažinti Hanojų. Miesto širdyje esantis Hoan Kiem ežeras yra istorinė vieta ir vienas iš Hanojaus simbolių. Vykstate į traukinių stotį. Kelionė į Lao Cai.
Pastaba. Traukinyje visos kupė yra keturvietės. Vienam keleiviui skiriama viena vieta.

4 diena. Lao Cai – Cat Cat kaimas – Y Linh Ho – Sapa (Pu/-/-).
Atvykę į Lao Cai geležinkelio stotį, susitiksite su vietiniu gidu ir vyksite į vietinį restoraną pusryčių.
Važiuosite iki Sapos. Palikę bagažą viešbutyje, lankysitės Cat Cat kaime, įkurtame juodųjų h’mongų etninės mažumos (esant galimybei, apsilankysite ir vietos gyventojų namuose). Grožėsitės nuostabiu kalnų ir ryžių laukų kraštovaizdžiu, susitiksite su draugiškais vietiniais žmonėmis ir susipažinsite su jų kasdienybe. Keliausite iki hidroelektrinės ir nuostabaus krioklio, kur trumpai pailsėsite prieš tęsdami žygį gruntiniu taku per ryžių laukų terasas. Šią vietovę vis dar dengia unikalus atogrąžų miškas, saugomas Hoang Lien nacionalinio parko. Atvyksite į Y Linh Ho kaimą, kuriame gyvena juodieji h‘mongai. Trasos pabaigoje jūsų lauks vairuotojas, kuris parveš atgal į Sapą. Laisva popietė.
Svarbu: ekskursijos metu 3 valandas vaikštoma pėsčiomis. Trasos sudėtingumas: lengvas.
Pastaba: lietaus sezonu takas nuo Cat Cat iki Y Linh Ho gali būti slidus.
Nakvynė Sapoje.

5 diena. Sapa – Ma Tra – Ta Phin – Lao Cai – traukinys į Ha Noi (Pu/-/-).
Vykstate į pietus link Muong Hoa slėnio, kuris yra didžiausia ryžių laukų terasa Sapos regione. Pasivaikščiojimą pradėsite netoli senovinio akmenų lauko, kurį 1925 m. atrado prancūzų mokslininkas. Aštuonių kvadratinių kilometrų plote Muong Hoa slėnyje, Hau Thao ir Ta Van komunose, yra 159 iškaltos uolos. Iškaltų uolų formos jau beveik šimtmetį žadina vietos ir užsienio mokslininkų, norinčių iššifruoti paslaptingas žinutes, smalsumą. Apžiūrėję uolas, važiuosite gruntiniu taku žemyn iki rotango tilto, krioklio ir Giang Ta Chai kaimo, kuriame gyvena raudonieji dao. Šioje žygio dalyje atsiveria nuostabūs Muong Hoa slėnių vaizdai. Apsilankę vietinių raudonųjų dao gyventojų namuose, suprasite, kaip gyvena genties žmonės atokiame krašte. Toliau žygis tęsiasi Su Pano kaimo link, kuriame gyvena juodieji h’mongai. Automobiliu grįžtate į Sapą. Laisvas laikas.
Vakare vykstate į Lao Cai geležinkelio stotį, iš kurios naktiniu traukiniu grįžtate į Hanojų.
Nakvynė traukinyje.

6 diena. Hanojus – Halongo įlanka (Pu/Pi/V).
Atvykę į Hanojaus geležinkelio stotį, papusryčiausite vietiniame restorane.
Išvykstate į Halongo įlanką. Važiuosite palei Raudonosios upės deltą ir prieš vidurdienį pasiekiame pakrantę. Tada įlipame į gražiai pagamintą džonką (laivelį), kuria per naktį plaukiosite po legendinę Ha Long įlanką. Laive lauks gardūs pietūs su jūros gėrybėmis, kuriuos papildys atsiveriantys užburiantys vaizdai. Kruizo programa nėra pastovi ir priklauso nuo metų laiko bei oro sąlygų, tačiau per šias 2 dienas bus galimybė aplankyti urvus, pastebėti plaukiojantį kaimą ar šiek tiek paplaukioti baidarėmis. Prieš vakarienę galėsite pasimėgauti aperityvu arba dalyvaudami vietnamietiško maisto gamybos pamokėlėje. Nakvynė dvivietėse laivo kajutėse (patogumai kiekvienoje kajutėje).
Pastaba. Kruizo maršrutas ir tvarkaraštis gali keistis dėl oro sąlygų, potvynių ir atoslūgių. Dėl prastų oro sąlygų gali būti atšauktos kai kurios pramogos arba ekskursijos.

7 diena. Halongo įlanka – Hanojus – skrydis į Hošiminą (priešpiečiai/-).
Ryte pasimėgaukite Taiči mankšta. Vėliau bus pateikta arbata ir kava. Tęsiate įlankos tyrinėjimą. Išsiregistravus iš kajutės, plaukiant prieplaukos link, bus pateikti vėlyvieji pusryčiai (priešpiečiai). Išlipę iš laivo, vykstate į oro uostą.
Skrydis į Hošiminą – didįjį pietų metropolį. Atvykus – pervežimas į viešbutį miesto centre.
Nakvynė Hošimine.

8 diena. Hošiminas – Ben Tre (Mekongo delta) (Pu/Pi/-).
Vykstate į Ben Tre miestą Mekongo deltoje, garsėjantį kokosų auginimu. Atvykę leisitės į kelionę laivu siaurais kanalais, vingiuojančiais per kokosų miškus. Sustosite plytų ir kokosų apdirbimo dirbtuvėse, kur pamatysite, kaip vietos gyventojai rankomis gamina plytas, ir sužinosite, kaip iš kokosų riešutų gaminami įvairūs produktai. Turėsite galimybę susipažinti su vietos gyventojų gyvenimu ir kultūra.
Vakare grįžtate į Hošiminą. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Pusdienis Hošimine – pervežimas į Mui Ne (Pu/-/-).
Šiandien lankysite Susivienijimo rūmus – Pietų Vietnamo prezidento namus ir darbo vietą Vietnamo karo metu.
Išvysite 1877–1883 m. pastatytą Notre Dame katedrą, kurios dauguma medžiagų buvo importuotos iš Prancūzijos ir kuri yra viena iš pagrindinių miesto įžymybių. Aplankysite Saigono centrinį paštą – klasikinį prancūzų kolonijinį statinį, kuriame iki šiol veikia paštas, o jo vidų puošia didžiulės lubos, milžiniškas dėdės Ho portretas ir daugybė gražių detalių.
Pažintį su miestu baigsite lankydamiesi Ben Thanh turguje, kuriame gausu visko – nuo vaisių iki riešutų, nuo turistinio kičo iki tikrų perliukų. Centrinį turgų pamatyti būtina!
Po pietų vykstate į Mui Ne. Registracija viešbutyje, poilsis.
Nakvynė Mui Ne

10, 11 dienos. Laisva diena Mui Ne mieste (Pu/-/-).
Laisvas laikas poilsiui prie jūros ir pramogoms.
Nakvynė Mui Ne

12 diena. Mui Ne – išvykimas iš Saigono (Pu/-/-).
Pusryčiai. Laisvas laikas. Pervežimas į Tan Son Nhat tarptautinį oro uostą Skrydžiui į Lietuvą. Skrydis Hošiminas – tarpinis oro uostas – Vilnius.

13 diena. Grįžimas namo.
Kelionės pabaiga.